V Brně dnes bude slavnostně otevřena nejvyšší budova v ČR

V Brně dnes bude slavnostně otevřena nejvyšší budova v ČR

(26. 6. 2013) (ČTK) - V Brně bude dnes slavnostně otevřena nejvyšší budova v Česku - mrakodrap c Měří 111 metrů. V den jeho otevření hlásí společnost Properity, která je jedním z investorů projektu, že má už dvě třetiny prostor obsazené. Budovu postavila jihlavská PSJ, která je jedním z investorů projektu. Autorem projektu je Atelier Burian-Křivinka (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

V Brně dnes bude slavnostně otevřena nejvyšší budova v ČR

(ČTK) - V Brně bude dnes slavnostně otevřena nejvyšší budova v Česku - mrakodrap c Měří 111 metrů. V den jeho otevření hlásí společnost Properity, která je jedním z investorů projektu, že má už dvě třetiny prostor obsazené. Budovu postavila jihlavská PSJ, která je jedním z investorů projektu. Autorem projektu je Atelier Burian-Křivinka (doplněno Stavbaweb).

AZ Tower
Prodané nebo pronajaté jsou především luxusní apartmány v horních patrech mrakodrapu. Za 16 milionů korun bez DPH je prodaný i největší z nich, mezonetový byt o rozloze 330 metrů čtverečních, který je ve 28. a 29. patře budovy. Rezidenti se už do budovy začínají pomalu stěhovat a vybavovat kanceláře.

Obchodní pasáž, obchody, restaurace a fitness centra v budově začnou fungovat od září. Volné už jsou pouze dva obchody z celkových 14. V budově bude také autosalon. Nad ním investor nabízí k pronájmu volné kanceláře, kterých je v okolí volných dostatek.

Celá stavba AZ Tower podle dřívějších informací stála 800 milionů korun. Budovu postavila jihlavská PSJ, která je jedním z investorů projektu. Dosud byl nejvyšší stavbou pražský věžový dům City Tower. Brněnský AZ Tower jej předstihl o dva metry.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz