V centru Hradce Králové vznikne nový park Skleněnka

V centru Hradce Králové vznikne nový park Skleněnka

(17. 1. 2014) (ČTK) - Radnice Hradce Králové chystá výstavbu nového parku Skleněnka v centru města. Vznikne v nyní neudržovaném vnitrobloku domů v sousedství obchodního domu Tesco poblíž známé Skleněné věže. Městská rada už schválila vypsání tendru na dodavatele stavby. Náklady se odhadují na 5,5 milionu korun, většinu by měla uhradit dotace z fondů Evropské unie. ČTK to řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich (TOP 09).

 
 
 
 

V centru Hradce Králové vznikne nový park Skleněnka

(ČTK) - Radnice Hradce Králové chystá výstavbu nového parku Skleněnka v centru města. Vznikne v nyní neudržovaném vnitrobloku domů v sousedství obchodního domu Tesco poblíž známé Skleněné věže. Městská rada už schválila vypsání tendru na dodavatele stavby. Náklady se odhadují na 5,5 milionu korun, většinu by měla uhradit dotace z fondů Evropské unie. ČTK to řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich (TOP 09).

Urbanistická studie parku, kterou pro město vypracoval projektový ateliér Urbaplan.

Samotná stavba parku by měla začít letos. Pokud vše půjde hladce, hotovo by mělo být ještě letos, nejpozději však do poloviny roku 2015. "Park v blízkosti loni opravené Dukelské ulice a náměstí 28. října by měly využívat hlavně matky s dětmi," řekl Vedlich. Park dostane vedle laviček a nové zeleně také dětské hřiště, vodní herní atrakci či hřiště na petanque.

Vybudování parku Skleněnka radnice připravuje několik let a původně měl mít park zhruba dvojnásobný rozsah. Kvůli nevyřešeným majetkovým vztahům v celém území radnice zatím uskuteční jen polovinu zamýšleného projektu, a to na pozemcích, které patří městu.

Do obnovy zeleně a budování parků dává radnice desítky milionů korun. Loni město dokončilo rozsáhlou rekonstrukci Šimkových sadů za zhruba 60 milionů korun. Součástí stavby bylo odbahnění rybníčku, přestavba původního objektu rotundy, ve které vzniklo zázemí pro občerstvení, či vybudování nových cest a úprava zeleně. V parku vznikla také dvě dětská hřiště.

Doplněno Stavbaweb:
Urbanistickou studii parku pro město vypracoval projektový ateliér Urbaplan. studie zahrnuje i vybudování nového hřiště zejména pro předškolní děti a vybavení městským mobiliářem. Netradičním prvkem jsou navržené konstrukce s pnoucími rostlinami.
Zdroj: Hradeckralove.org 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz