V České Skalici začala výstava návrhů Multifunkčního sálu Václava Havla

V České Skalici začala výstava návrhů Multifunkčního sálu Václava Havla

(26. 4. 2013) Prezentace studentských prací architektonického řešení na téma multifunkční zařízení na Husově náměstí v České Skalici. Své práce vystavují studenti ČVUT Praha, katedry architektury. Výstava je k vidění v Regionálním informačním centru do 18.05.2013.

 
 
 
 

V České Skalici začala výstava návrhů Multifunkčního sálu Václava Havla

Prezentace studentských prací architektonického řešení na téma multifunkční zařízení na Husově náměstí v České Skalici. Své práce vystavují studenti ČVUT Praha, katedry architektury. Výstava je k vidění v Regionálním informačním centru do 18.05.2013.

Multifunkční centrum Václava Havla v České Skalici - návrh: Jiří Máslo
(ČTK) -
V České Skalici jsou k vidění návrhy studentů architektury na možnou podobu Multifunkčního sálu Václava Havla, který by mohl být vybudován na Husově náměstí. Výstava, která bude otevřená do poloviny května, má především rozproudit diskusi na téma této stavby, řekl ČTK iniciátor projektu a zastupitel Petr Fejfar.

"Vystaveno je sedm jednoduchých studentských prací, které mají především osvědčit, že podobné zařízení se na náměstí vejde. Byl bych rád, aby lidé viděli, že je možné něco podobného postavit, že takové zařízení ve městě chybí," řekl Fejfar. Podle záměru by menší kulturní zařízení mělo nabídnout místo pro 100 až 200 diváků, jeviště by mělo umožnit různé aktivity pro místní soubory. Stavba by měla nabídnou i kavárnu či malou restauraci.

Podle Fejfara se kulturní pořady v České Skalici konají v nevyhovujících objektech, například v klubovně zahrádkářů, Muzeu Boženy Němcové či ve Vile Čerych. "Podobný projekt ve městě chybí. Napadlo mě, že by to bylo vhodné uctění památky bývalého prezidenta Václava Havla, který v České Skalici natáčel film Odcházení," řekl Fejfar. Zastupitelé už přijali usnesení, že se má výstavba multifunkčního sálu zařadit do strategického plánu města. Zatím však není jasné financování či případný termín zahájení výstavby.

Jméno bývalého prezidenta Václava Havla, který zemřel předloni 18. prosince, mělo v Královéhradeckém kraji nést napříkald náměstí Svobody v centru Hradce Králové. Vloni v červnu to na jednání zastupitelů navrhl primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub), jeho návrh však nezískal dostatečnou podporu. Fink poté oznámil, že přejmenování náměstí už znovu nenavrhne. Náměstek hradeckého primátora Josef Krofta (VPM) výsledek hlasování označil za hanbu Hradce Králové.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz