V České Skalici začala výstava návrhů Multifunkčního sálu Václava Havla

V České Skalici začala výstava návrhů Multifunkčního sálu Václava Havla

(26. 4. 2013) Prezentace studentských prací architektonického řešení na téma multifunkční zařízení na Husově náměstí v České Skalici. Své práce vystavují studenti ČVUT Praha, katedry architektury. Výstava je k vidění v Regionálním informačním centru do 18.05.2013.

 
 
 
 

V České Skalici začala výstava návrhů Multifunkčního sálu Václava Havla

Prezentace studentských prací architektonického řešení na téma multifunkční zařízení na Husově náměstí v České Skalici. Své práce vystavují studenti ČVUT Praha, katedry architektury. Výstava je k vidění v Regionálním informačním centru do 18.05.2013.

Multifunkční centrum Václava Havla v České Skalici - návrh: Jiří Máslo
(ČTK) -
V České Skalici jsou k vidění návrhy studentů architektury na možnou podobu Multifunkčního sálu Václava Havla, který by mohl být vybudován na Husově náměstí. Výstava, která bude otevřená do poloviny května, má především rozproudit diskusi na téma této stavby, řekl ČTK iniciátor projektu a zastupitel Petr Fejfar.

"Vystaveno je sedm jednoduchých studentských prací, které mají především osvědčit, že podobné zařízení se na náměstí vejde. Byl bych rád, aby lidé viděli, že je možné něco podobného postavit, že takové zařízení ve městě chybí," řekl Fejfar. Podle záměru by menší kulturní zařízení mělo nabídnout místo pro 100 až 200 diváků, jeviště by mělo umožnit různé aktivity pro místní soubory. Stavba by měla nabídnou i kavárnu či malou restauraci.

Podle Fejfara se kulturní pořady v České Skalici konají v nevyhovujících objektech, například v klubovně zahrádkářů, Muzeu Boženy Němcové či ve Vile Čerych. "Podobný projekt ve městě chybí. Napadlo mě, že by to bylo vhodné uctění památky bývalého prezidenta Václava Havla, který v České Skalici natáčel film Odcházení," řekl Fejfar. Zastupitelé už přijali usnesení, že se má výstavba multifunkčního sálu zařadit do strategického plánu města. Zatím však není jasné financování či případný termín zahájení výstavby.

Jméno bývalého prezidenta Václava Havla, který zemřel předloni 18. prosince, mělo v Královéhradeckém kraji nést napříkald náměstí Svobody v centru Hradce Králové. Vloni v červnu to na jednání zastupitelů navrhl primátor Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub), jeho návrh však nezískal dostatečnou podporu. Fink poté oznámil, že přejmenování náměstí už znovu nenavrhne. Náměstek hradeckého primátora Josef Krofta (VPM) výsledek hlasování označil za hanbu Hradce Králové.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz