V Hradci začala oprava památkově chráněného Gymnázia J. K. Tyla

V Hradci začala oprava památkově chráněného Gymnázia J. K. Tyla

(26. 6. 2012) Škola, která byla projektována v roce 1924 architektem Josefem Gočárem, projde kompletní opravou. Ve spolupráci s památkáři by měli stavbaři také odstranit některé pozdější necitlivě provedené stavební úpravy. Budova je spolu s Muzeem východních Čech a labskou elektrárnou Hučák nejvýznamnější stavbou počátku moderní architektury v hradeckém kraji.

 
 
 
 

V Hradci začala oprava památkově chráněného Gymnázia J. K. Tyla

Škola, která byla projektována v roce 1924 architektem Josefem Gočárem, projde kompletní opravou. Ve spolupráci s památkáři by měli stavbaři také odstranit některé pozdější necitlivě provedené stavební úpravy. Budova je spolu s Muzeem východních Čech a labskou elektrárnou Hučák nejvýznamnější stavbou počátku moderní architektury v hradeckém kraji.

Průčelí budovy gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové postavené ve dvacátých letech 20. století dle návrhu architekta Josefa Gočára (zdroj: gjkt.cz)
(ČTK) - V Hradci Králové v minulých dnech začala rekonstrukce památkově chráněné budovy Gymnázia J. K. Tyla. Zhruba na rok naplánovanou opravu udělá hradecká firma Prima za 67,5 milionu korun, což je o 40 procent méně, než kraj původně počítal. ČTK to řekl mluvčí hejtmanství Imrich Diosegi. Žáci školy, která je s 600 studenty největší svého druhu v regionu, by se do opravené budovy měli vrátit v září 2013.

Kvůli nízké ceně dosažené v soutěži bude kraj podle hejtmana Lubomíra France (ČSSD) průběh rekonstrukce důkladně kontrolovat. "Kraj si najal na tento projekt supervizi, aby nedocházelo ke zpochybňování projektové dokumentace a žádání víceprací," řekl hejtman. Na opravu kraj získal evropskou dotaci z regionálního programu Severovýchod.

Studenti gymnázia se od loňského listopadu učí v náhradních prostorách v bývalém Ústavu hluchoněmých na Pospíšilově třídě.

Doplněno Stavbaweb:
Rekonstrukce budovy
Vzhledem ke špatnému stavu budovy gymnázia přistoupilo vedení školy k rekonstrukci historické budovy za přispění města Hradce Králové a fondů Evropské unie. Doba rekonstrukce se odhaduje na 15 měsíců. Po tuto dobu budou studenti přestěhováni do budovy na Pospíšilově třídě, kde byl v minulosti Ústav hluchoněmých. Tato budova byla pro účely školy rovněž rekonstruována, její stav je však pouze provizorní a k dalším fázím rekonstrukce bude přistoupeno po návratu studentů gymnázia do původní budovy.


Autora projektu rekonstrukce gymnázia se nepodařilo redakci Stavbaweb zjistit.

Další informace o Gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové naleznete na stránkách Wikipedie
zde.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz