V Jablonci dokončili atypickou přístavbu muzea

V Jablonci dokončili atypickou přístavbu muzea

(20. 3. 2020) Autorem stavebního řešení je pražský ateliér Hlaváček Architekti

 
 
 
 

V Jablonci dokončili atypickou přístavbu muzea

(ČTK) - V Jablonci nad Nisou skončila výstavba atypické přístavby muzea za 57 milionů korun, jež má tvar skleněného krystalu. Pro veřejnost se trvale otevře až ke konci letošního roku po dokončení nové stálé expozice, která si vyžádá dalších osm milionů korun. Do třípodlažní přístavby se ale zájemci dostanou možná už v květnu, prázdné prostory by chtělo muzeum poprvé ukázat o muzejní noci. "Záleží však, jak budou pokračovat opatření v souvislosti s koronavirem, zda bude muzeum otevřené," řekla dnes ČTK ředitelka muzea Milada Valečková.

Přístavba včetně nové expozice měla být podle původních plánů otevřená už od konce minulého roku. Stavbu ale provázely komplikace, nabrala tak několikaměsíční zpoždění a prodražila se zhruba o pět milionů korun. "Stavební práce trvaly téměř dva roky," uvedl technický náměstek muzea Jan Pleštil. S výsledkem je ale vedení muzea spokojené. "Přístavba přiléhá k zadní straně muzea, která není až tak atraktivní, kde není tak členitá fasáda, takže tam se to i docela oživilo a vypadá to podstatně zajímavěji," uvedla Valečková.

Součástí projektu byla i revitalizace parku, která je už také hotová. "Naším záměrem bylo nejen získat nové prostory, ale přispět celým řešením ke zlepšení atraktivity muzea a jeho nejbližšího okolí. Proto jsme do realizace zahrnuli také celý muzejní park, který by se měl stát relaxační zónou a postupně též skleněnou galerií pod širým nebem," dodala ředitelka.

Přístavba muzea je třípodlažní. Nejnižší patro bude sloužit jako technické zázemí muzea se sklady, garážemi, dílnou a vzduchotechnikou. V prostředním patře bude po dokončení stálá expozice vánočních ozdob a horní patro bude volně navazovat na současný vestibul secesní budovy muzea. Koncipováno je jako víceúčelový prostor. První akcí tam bude od 20. června prezentace svítidel jako součást výstavy mezinárodního trienále skla a bižuterie.

Doplněno Stavbaweb:

Projekt na stránkách autorů, ateliéru Hlaváček Architekti, najdete ZDE.
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
Fotografie z výstavby najdete ZDE.

Související články:
Přístavba Muzea v Jablonci začne ještě letos  3.4.2017
Přístavba muzea v Jablonci 1.12.2016
Přístavba jabloneckého muzea bude mít tvar broušeného krystalu  11.2.2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz