V Londýně byla otevřena vyhlídka z nejvyššího mrakodrapu Evropy

V Londýně byla otevřena vyhlídka z nejvyššího mrakodrapu Evropy

(4. 2. 2013) (ČTK) - V Londýně byla 1. února 2013 slavnostně otevřena pro veřejnost vyhlídková terasa na nejvyšším mrakodrapu v Evropě, která nabízí unikátní pohled na britskou metropoli a její okolí.

 
 
 
 

V Londýně byla otevřena vyhlídka z nejvyššího mrakodrapu Evropy

(ČTK) - V Londýně byla 1. února 2013 slavnostně otevřena pro veřejnost vyhlídková terasa na nejvyšším mrakodrapu v Evropě, která nabízí unikátní pohled na britskou metropoli a její okolí.

The Shard (zdroj foto: theviewfromtheshard.com)
Očekává se, že návštěva budovy The Shard (Střep) o výšce 310 metrů se stane novou turistickou atrakcí a že objekt se stane symbolem Londýna, jakým je Empire State Building pro New York. Panoramatická krytá vyhlídka se nachází ve výšce 243 metrů a je vybavena dalekohledy. Za jasného dne se návštěvníkům prý naskytne úchvatný pohled do desítek kilometrů vzdáleného okolí na všechny světové strany. Ovšem 4800 lidem, kteří si předem zaplatili vstupenky na první den, kazí výhled podle serveru BBC špatné počasí. Vstupné pro dospělého je 24,95 libry (742 korun) a pro dítě 18,95 libry (563 korun).

Budova nazvaná Střep podle svého tvaru má 95 pater a byla slavnostně uvedena do provozu loni v červenci. Ceremoniálu se zúčastnili syn královny Alžběty II. princ Andrew a katarský premiér šajch Hamad bin Džasím bin Džabr Sání, jehož země financovala z větší části stavbu budovy v celkové hodnotě 450 milionů liber (13,4 miliardy korun).

Mrakodrap navrhl italský architekt Renzo Piano, který je znám například jako spoluautor pařížského Centre Pompidou. V budově, která leží v centru Londýna, jsou především byty, ale také kanceláře, restaurace a další služby. Objekt se stal další atrakcí a dominantou britské metropole jako byl již mrakodrap zvaný Gerkhin (Okurka), most Tower Bridge, galerie Tate Modern, obří ruské kolo London Eye nebo katedrála sv. Pavla.

Související články:

The Shard (zdroj foto: theviewfromtheshard.com) The Shard (zdroj foto: theviewfromtheshard.com) The Shard (zdroj foto: theviewfromtheshard.com)
The Shard (zdroj foto: theviewfromtheshard.com)

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz