V TOWER

V TOWER

Praha-Pankrác

(14. 9. 2015) Nejvyšší rezidenční budova v České republice

   
 
 
 
 

V TOWER

Nejvyšší rezidenční budova v České republice vyrůstá v oblasti Pankrácké pláně. Projekt V TOWER Prague bude po dokončení v říjnu 2017 vysoký 104 metrů. Investorem je skupina Aceur Investment, za development je odpovědná společnost PSJ INVEST.

Bytový dům nabídne130 exkluzivních studií a bytů i penthousů s vlastními střešními bazény. Součástí budovy bude rovněž privátní fitness, bazén a sauna, společenská a dětská místnost a recepce hotelového typu. V TOWER, Prague bude trvale udržitelná zelená budova tak, aby komfortně splňovala ve světovém měřítku nejvyšší požadavky v certifikaci LEED PLATINUM. Po jejím získání bude V TOWER v rámci České republiky i Evropy jedinou rezidenční budovou s takto vysokým ohodnocením.
V TOWER doplní prostor utvořený architektonicky hodnotnou budovou bývalého Motokovu (dnes City Empiria) a bývalého Československého rozhlasu (dnes City Tower), pod jejíž rekonstrukcí je podepsán architektonický ateliér Richarda Meiera. Pankrácká pláň zůstává jedinou vhodnou lokalitou pro výškovou zástavbu v širším centru. Její vhodnost byla ověřena několikerými obecně uznávanými architektonickými soutěžemi, které se datují již od první republiky.
„V TOWER je jedinečný projekt v tom smyslu, že žádná jiná bytová budova v zemi neposkytne srovnatelnou kombinaci vybavenosti, pohodlí, designu, domyšlenosti detailů, technických řešení a služeb hotelového typu,“ říká Martin Jaroš, předseda představenstva PSJ INVEST. Jak vidí budovu arch Radan Hubička: „Jing a Jang. Věže se od sebe oddalují a zároveň se vzájemně přitahují, v dolní části pevně spojené. Mužský a ženský princip. Nastává dialog - z různých pohledů se obě věže střetávají, jedna mizí a druhá se vynoří, objeví se prázdno, pak opět splynou…“

Certifikát LEED PLATINUM
Mezi hlavní prvky a atributy projektu, které jej řadí mezi světovou špičku a v rámci certifikace přinášejí rozhodnou výhodu oproti ostatním projektům, patří:
- Energetická efektivnost budovy o více než 42 % lepší než srovnávací budova špičkové kvality podle metodiky ASHRAE
- Využívání obnovitelných zdrojů energie
- Použití pouze zdravotně nezávadných materiálů
- Nejvyšší úroveň kvality vnitřního prostředí
- Zavlažování zeleně pouze dešťovou vodou z retenčních nádrží + komplexní systém úspory vody.

Tisková zpráva

Základní informace o projektu:
Autor: Architektonický ateliér Radana Hubičky, s.r.o.
Investor a developer: Investorem je investiční skupina Aceur Investment, součástí skupiny je kupř. i firma CENTRAL EUROPE INVESTMENT. Společnost PSJ INVEST zajišťuje developerský servis a realizaci projektového řízení.
Zahájení stavby: červen 2015
Předpokládané dokončení stavby: říjen 2017
Výška budovy: 104 m
Počet podzemních podlaží: 3
Počet nadzemních podlaží: 30
1. PP - 3. PP: parkingy, sklepy, technologie
1. NP - 5. NP: vstupní recepce, 6 výtahů, fitness, bazén, SPA (sauna, jacuzzi, pára), relaxační zázemí
5. NP - 30. NP: - 130 bytů, z toho pět s vlastní střešní terasou
130 exkluzivních bytů 50 až 400 m2,penthousy s vlastními střešními bazény
254 podzemních parkovacích stání 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Dokončení

2017

Objem a plocha

Počet nadzemních podlaží: 30
Počet podzemních podlaží: 3
Počet bytových jednotek: 130
Počet parkovacích míst: 254

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz