Ve Frýdku-Místku se chystá výstavba pavilonu chirurgických oborů

Ve Frýdku-Místku se chystá výstavba pavilonu chirurgických oborů

(6. 8. 2012) (ČTK) - Nový pavilon chirurgických oborů by do roku 2015 měl vyrůst v areálu nemocnice ve Frýdku-Místku, která je krajským zdravotnickým zařízením. Většinu nákladů na stavbu za zhruba 526 milionů korun uhradí dotace z Evropské unie, která pokryje 85 procent, řekl dnes ČTK Michal Sobek, mluvčí Regionální rady Moravskoslezsko, která přerozděluje evropské peníze.
Autorem projektu je arch. Jaromír Homolka z Atelieru PENTA (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Ve Frýdku-Místku se chystá výstavba pavilonu chirurgických oborů

(ČTK) - Nový pavilon chirurgických oborů by do roku 2015 měl vyrůst v areálu nemocnice ve Frýdku-Místku, která je krajským zdravotnickým zařízením. Většinu nákladů na stavbu za zhruba 526 milionů korun uhradí dotace z Evropské unie, která pokryje 85 procent, řekl dnes ČTK Michal Sobek, mluvčí Regionální rady Moravskoslezsko, která přerozděluje evropské peníze.
Autorem projektu je arch. Jaromír Homolka z Atelieru PENTA (doplněno Stavbaweb).

Pavilon chirurg. oborů Nemocnice Frýdek-Místek - zdroj: Atelier PENTA.jj.cz Pavilon chirurg. oborů Nemocnice Frýdek-Místek - zdroj: Atelier PENTA.jj.cz

Do pětipatrového pavilonu se přestěhují a budou nově vybavena tři oddělení, a to chirurgicko-traumatologické, ortopedické a urologické. Pavilon vznikne jako náhrada za starý objekt a oddělení jsou už nyní provizorně umístěna v jiných objektech nemocnice.
Pavilon chirurg. oborů Nemocnice Frýdek-Místek - zdroj: Atelier PENTA.jj.cz
Součástí nové budovy bude deset ambulancí a také 107 lůžek. Na střeše objektu se počítá s heliportem záchranné služby. "Mezi nově pořizovaným vybavením je plánováno například CT, rentgeny a ultrazvuky, anesteziologické a další přístroje," podotkl Sobek.

Evropské peníze pomohou také s rekonstrukcí a vybavením infekčního pavilonu krajské Nemocnice s poliklinikou v Havířově na Karvinsku, kam zamíří dotace 93 milionů korun. Zařízení je podle Sobka spádovým pracovištěm východní části regionu v léčbě infekčních chorob. "Po rekonstrukci bude infekční pavilon nemocnice vybaven například přetlakovou izolační komorou, elektronicky ovladatelnými lůžky pro intenzivní péči, vyšetřovacími lehátky a desítkami dalších přístrojů a zařízení," uvedl Sobek.

Už v minulosti byly v regionu z peněz EU podpořeny projekty, které pomohly zkvalitnit vybavení Městské nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava nebo krajských zdravotnických zařízení.

Doplněno Stavbaweb:

Více informací a další vizualizace naleznete na stránkách autorů - Atelieru Penta -
zde.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz