Velešín hledá městského architekta

Velešín hledá městského architekta

(31. 10. 2019) Zájemci mohou posílat přihlášky do výběrového řízení do pátku 10. 1. 2020

 
 
 
 

Velešín hledá městského architekta

Město Velešín vypisuje dvoukolové výběrové řízení na pozici městského architekta a vyzývá zájemce splňující požadovanou kvalifikaci k předložení přihlášky do výběrového řízení na obsazení této pozice v termínu do pátku 10.1.2020.

Výkon činnosti v rámci této pozice bude prováděn na základě smlouvy o poradenské a konzultační činnosti v oblastech architektury a urbanismu v předpokládaném rozsahu 30 hodin měsíčně. Městský architekt by se měl podílet především na vytváření koncepčních dokumentů města, přípravě veřejných zakázek a dále poskytovat odborné konzultace vedení města, popř. i soukromým stavebníkům. Na základě přihlášek vybere vhodného uchazeče komise složená ze zástupců města a dále přizvaní odborníci, kteří již mají s touto pozicí zkušenosti. „Záleží nám na udržitelném rozvoji města a přínos městského architekta jako odborného spolupracovníka je v tomto nesporný“, myslí si starosta Petr Vágner.

Město Velešín leží v okrese Český Krumlov na západním břehu vodní nádrže Římov. V současnosti má katastrální výměru 1323 ha, včetně místních částí, a žijí zde necelých 4000 obyvatel. S pokračující stavbou dálnice D3 a IV. železničního koridoru se z něj stává poměrně atraktivní místo k bydlení i podnikání, s dobrou dopravní dostupností do celého Jihočeského kraje. V souvislosti s tím bude v následujících letech potřeba spolupracovat na jeho celkovém rozvoji, jehož nedílnou součástí budou architektonická a urbanistická koncepce i konkrétní veřejné stavby a veřejná prostranství, jako je například rekonstrukce kulturního domu a hlavního náměstí.  Městský architekt by měl svoji činnost zahájit na jaře roku 2020.

Bližší informace naleznete na https://www.velesin.cz/zpravy-14/vyberova-rizeni/.
tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 2. 2020 11:04:39

Re: Re: Pankrác.

Je nyní 6141.

18. 2. 2020 22:08:26

Re: Žaloba ombudsmanky kvůli Šantovce Tower

Druhá největší městská památková rezervace Olomouc má pro svoji ochranu vyhlášené ochranné pásmo, které ale nic nechrání - chybí v něm totiž výrok... Magistrátní památkáři si tak flexibilně vymýšlejí podmínky ochrany či neochrany jak se jim zamane a jak kdo přitlačí. A nemohou si to vynachválit: v památkově identickém území sem tam zamítnou nadstavbu rodinného domu a sem tam „pustí“ 22 patrový mrakodrap, jak je vidět. Dovolím si prognózu: dojemná shoda mezi špičkami už několikáté olomoucké politické garnitury a úředníky magistrátu už prošla mnohokrát ohněm, a je na ni 100% spolehnutí. Jen pro připomenutí: 3-letá nečinnost magistrátu při soudem nařízené nápravě zrušené části územního plánu a při nevyhlášení dílčí stavební uzávěry, kladné stanovisko šéfky magistrátních památkářů (na třetí pokus) poté co ho 2x zrušil nadřízený orgán. A abych nezapomněla na „zásluhy“ jednoho z největších malých mužů Olomouce – ministra kultury Staňka, který tak dlouho odkládal jednoznačné rozhodnutí svého ministerstva k této cause, až ho pro jistotu raději vůbec nestihl udělat. Nebojte. Klapne to, A když bude nejhůř, pan Křeček není paní Šabatová. Šantovka Tower bude! A protože žijeme v právní státě, který garantuje rovnost šancí a předvídatelnost práva, po Šantovka Tower začnou v prstenci ochranného pásma kolem Městské památkové rezervace vyrůstat další a další a hanácké mrakodrápky. Magistrát totiž už nebude moci otočit na obrtlíku a další stavby nepovolit. Protože precedent je precedent, tak proč toho nevyužít? Byty v oblacích, z jejichž oken se při nedělním vepřo-zelo-knedlo a lahváči budete moci dívat na barokní skvosty hluboko pod vámi…No řekněte: kdo to má? Myslíte, že bude o zájemce nouze? A město Olomouc konečně prolomí svoji provinciálnost, konečně prorazí a stane se urbanistickou raritou Evropy. Ne kvůli už dávnou okoukanému historickému jádru, ale kvůli náhrdelníků „Nabob“ Towerů kolem něj.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz