Velešín hledá městského architekta

Velešín hledá městského architekta

(31. 10. 2019) Zájemci mohou posílat přihlášky do výběrového řízení do pátku 10. 1. 2020

 
 
 
 

Velešín hledá městského architekta

Město Velešín vypisuje dvoukolové výběrové řízení na pozici městského architekta a vyzývá zájemce splňující požadovanou kvalifikaci k předložení přihlášky do výběrového řízení na obsazení této pozice v termínu do pátku 10.1.2020.

Výkon činnosti v rámci této pozice bude prováděn na základě smlouvy o poradenské a konzultační činnosti v oblastech architektury a urbanismu v předpokládaném rozsahu 30 hodin měsíčně. Městský architekt by se měl podílet především na vytváření koncepčních dokumentů města, přípravě veřejných zakázek a dále poskytovat odborné konzultace vedení města, popř. i soukromým stavebníkům. Na základě přihlášek vybere vhodného uchazeče komise složená ze zástupců města a dále přizvaní odborníci, kteří již mají s touto pozicí zkušenosti. „Záleží nám na udržitelném rozvoji města a přínos městského architekta jako odborného spolupracovníka je v tomto nesporný“, myslí si starosta Petr Vágner.

Město Velešín leží v okrese Český Krumlov na západním břehu vodní nádrže Římov. V současnosti má katastrální výměru 1323 ha, včetně místních částí, a žijí zde necelých 4000 obyvatel. S pokračující stavbou dálnice D3 a IV. železničního koridoru se z něj stává poměrně atraktivní místo k bydlení i podnikání, s dobrou dopravní dostupností do celého Jihočeského kraje. V souvislosti s tím bude v následujících letech potřeba spolupracovat na jeho celkovém rozvoji, jehož nedílnou součástí budou architektonická a urbanistická koncepce i konkrétní veřejné stavby a veřejná prostranství, jako je například rekonstrukce kulturního domu a hlavního náměstí.  Městský architekt by měl svoji činnost zahájit na jaře roku 2020.

Bližší informace naleznete na https://www.velesin.cz/zpravy-14/vyberova-rizeni/.
tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.