VELUX zve studenty do architektonické soutěže „Světlo zítřka“

VELUX zve studenty do architektonické soutěže „Světlo zítřka“

(10. 11. 2023) V roce 2024 bude už 11. ročník, v minulosti přihlásilo své projekty do soutěže více než šest tisíc studentů.

 
 
 
 

VELUX zve studenty do architektonické soutěže „Světlo zítřka“

Společnost VELUX Group zve studenty architektury z celého světa k účasti v soutěži International VELUX Award na téma „Světlo zítřka“


Od roku 2004, kdy byla cena International VELUX Award poprvé udělena, se akce rozrostla do pravděpodobně největší světové soutěže pro studenty architektury – architekty, kteří budou projektovat stavby budoucnosti. Smyslem soutěže je vést budoucí architekty k tomu, aby zkoumali roli denního světla v architektuře a inspirovali další k novým nápadům. International VELUX Award chce povzbudit studenty k hlubšímu pochopení přirozeného světla jako stále aktuálního zdroje energie, světla a života. Své projekty mohou přihlašovat do dvou kategorií: „Denní světlo v budovách“ a „Zjišťování možností denního světla“.

Zaregistrujte se do soutěže
Registrace do soutěže byla zahájena 1. září 2023 a potrvá do 1. dubna 2024. Prvním krokem je zaregistrování pomocí e-mailové adresy a telefonního čísla. Studenti jsou poté vyzváni, aby dali dohromady svůj tým, spojili se s učitelem a začali pracovat na projektu. Mají tak několik měsíců na to, aby rozvinuli své nápady do inovativních projektů.

Důležité termíny
1. září 2023                   Zahájení registrace
1. dubna 2024   Ukončení registrace
15. dubna 2024 Zahájení podávání žádostí
30. května 2024          Termín pro podávání žádostí; nahrání projektu
Léto 2024                      Zasedání poroty a vyhlášení regionálních vítězů
Podzim/zima 2024      Workshop regionálních vítězů, prezentace projektů porotě a vyhlášení světových vítězů 

Stručný popis soutěže a informace o tom, jak se zúčastnit International VELUX Award 2024, najdete na adrese daylightandarchitecture.com/iva/.Sledujte International VELUX Award na Instagramu a Facebooku, kde najdete všechny novinky a aktualizace. 

DAYLIGHT & ARCHITECTURE je zdrojem inspirace
Cena International VELUX Award je součástí komunity DAYLIGHT & ARCHITECTURE, kterou zaštiťuje společnost VELUX. 
Webové stránky daylightadnarchitecture.cdom shromažďují unikátní obsah vytvořený architekty, novináři a výzkumníky a nabízejí bohatou knihovnu video přednášek, rozhovorů a článků o denním světle. Obsah je cenný zejména pro studenty architektury, kteří se zapojí do soutěže International VELUX Award, protože zde mohou nacházet inspiraci a rozšiřovat si znalosti o významu denního světla pro náš každodenní život, pohodu a zdraví.

Představení ceny International VELUX Award 
Hlavním tématem ceny International VELUX Award 2024 je „Světlo zítřka“. Tato cena, která byla založena v roce 2004 a je vyhlašována jednou za dva roky, se snaží nacházet cesty pro denní světlo v zastavěném prostředí tím, že inspiruje přední světové architekty k tvůrčímu zkoumání témat denního světla v budovách a zjišťování možností denního světla.

Cena je organizována v úzké spolupráci s Mezinárodní unií architektů (UIA) a Světovým festivalem architektury (WAF) a je uznávána následujícími vzdělávacími organizacemi: Evropskou asociací pro architektonické vzdělávání (EAAE), Americkým institutem studentů architektury (AIAS), Konsorciem výzkumných center architektury (ARCC) a Asociací vysokých škol architektury (ACSA).

Další informace naleznete na

Tisková zpráva





 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz