Venkovní sportoviště areálu Maškova zahrada v Turnově

Venkovní sportoviště areálu Maškova zahrada v Turnově

(3. 3. 2016) Nová sportoviště budou otevřena na jaře.

   
 
 
 
 

Venkovní sportoviště areálu Maškova zahrada v Turnově

Do otevření venkovních sportovišť v nově budovaném areálu Maškova zahrada v Turnově zbývají již jen týdny. Na podzim stavaři dokončili první etapu areálu, která spočívala ve výstavbě nového krytého zimního stadionu pojmenovaném po tamním rodákovi Ludvíku Koškovi. Druhá etapa zahrnuje vybudování venkovních sportovišť, které tvoří soustava nerezových bazénů a brouzdališť, tobogán o délce 90 metrů, skluzavky a další atrakce. Nabídku vyžití doplní skatepark, víceúčelové hřiště s umělým povrchem, beachvolejbalové hřiště, pétanque, dětská hřiště s herními prvky a in-line dráha.

Sportovně-rekreačnímu areálu v srdci Českého ráje od října 2015 dominuje krytý stadion, jehož střecha svým tvarem připomíná list stromu. Komplex vyrůstá v městské části Maškova zahrada, která byla dříve arboretem pro nedaleký Sychrovský zámek.  Autorem celého areálu je pražské studio BFB, investorem Město Turnov, stavbu v hodnotě cca 180 miliónů korun ve sdružení firem realizuje společnost SYNER.

„Stadion zatím funguje v režimu tzv. zkušebního provozu. Pro provozovatele to je pořádná zatěžkávací zkouška, led je obsazený denně od 8 do 23 hodin,“ uvádí projektový manažer SYNER Jaromír Sedlický a dodává, že pozitivní ohlasy zaznamenal i na webovou kameru přenášející obraz z ledové plochy.

Stavaři také pracují na objektu vstupu do venkovního areálu, který v sobě vedle pokladen skrývá sociální zázemí, šatny a gastro provoz. „Dokončujeme dřevěný obklad fasády, bazénovou technologii a rozvody, v sociálním zázemí lepíme obklady,“ vyjmenovává Sedlický. Soustavy nerezových bazénů podle něj již prošly zkouškami těsnosti, v nejbližších dnech jejich okolí zkrášlí dlažba, zprovoznění technologií úpravny bazénů se plánuje na duben.

Součástí areálu bude nový skatepark, který je navržen do tvaru trojúhelníku o rozměrech 36 x 30 metrů se třemi rampami, překážkami a prvky a středovým ostrůvkem zeleně. Přístupný bude veřejnosti bez nutnosti vstupu do areálu. Hřiště s umělým povrchem má v budoucnu sloužit pro malou kopanou, tenis, volejbal, nohejbal nebo streetball.
tisková zpráva

Související články:

Zimní stadion Turnov 8.12.2015
Maškova zahrada Turnov 2.4.2015
Nový zimní stadion v Turnově se veřejnosti otevře 28. října 30.9.2015
Turnov vypsal zakázku na koupaliště a stadion za 150 miliónů 3.3.2014

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz