Venkovní učebna jako hmyzí hotel

Venkovní učebna jako hmyzí hotel

(7. 9. 2022) Mooza architecture

   
 
 
 
 

Venkovní učebna jako hmyzí hotel

V poslední době rádi spolupracujeme se zahradními architektkami z atelieru In-site. Oslovují nás, abychom navrhovali venkovní učebny do zahrad mateřských škol, které vznikají pod jejich taktovkou.

Tato venkovní učebna navazuje na sympatický „hmyzí“ koncept, který se stal tématem samotné zahrady mateřské školy. Svým pojetím tak trochu odkazuje na dnes populární hmyzí hotely. Typické dělení na jednotlivé sekce s různorodými výplněmi, kam se může schovat hmyz všeho druhu, připomínají především boční fasády altánu. V našem případě mají tyto výplně různé funkce: v jedné sekci jsou úložné bedýnky, v další tabulová barva, v jiné zase herní prvky. Kruhové otvory v přední fasádě zase připomínají dírky, které jsou pro činnost zástupců hmyzu typické. Paralel je tedy mnoho, jen namísto hmyzu se zde rojí děti.


Autorská zpráva
Foto:  Venca Kahoun

Venkovní učebna: Ing. arch. Klára Kuncová / Mooza Architecture
Zahrada: atelier in-site / Magdalena Smetanová, Zuzana Stehlíková, Zuzana Bečvářová, Eva Jeníková
Návrh: 2019–20
Realizace: 2020–21


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

14. 11. 2023 11:42:03. SPOLEHLIVÁ NABÍDKA PŮJČKY. KRÁLOVÁ MARIE

 
 
 
 

14. 11. 2023 11:42:03. SPOLEHLIVÁ NABÍDKA PŮJČKY. KRÁLOVÁ MARIE

  Dobrý den, potřebujete hypoteční úvěr, úvěr na auto. máme nejlepší nabídku, naše služby jsou 100% zaručeny. můžete mít půjčku od 20 000 Kč do 50 000 000 Kč s velmi nízkou úrokovou sazbou, pokud potřebujete půjčku naléhavě, pospěšte si a kontaktujte Email:kralovamarie25@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz