Víceúčelové vzdělávací a volnočasové zařízení Petrin

Víceúčelové vzdělávací a volnočasové zařízení Petrin

(5. 8. 2013) V Bruntále se začne opravovat kulturní památka Petrin. Autorem projektu rekonstrukce je Ateliér DHP (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Víceúčelové vzdělávací a volnočasové zařízení Petrin

V Bruntále se začne opravovat kulturní památka Petrin. Autorem projektu rekonstrukce je Ateliér DHP (doplněno Stavbaweb).


(ČTK) -
Kulturní památka Petrin v Bruntále se začne dnes opravovat. Po rekonstrukci za více než 75 milionů korun se dosud čistě školní budova z roku 1926 změní ve víceúčelové centrum vzdělávání a volného času. Rekonstrukce má trvat rok. ČTK o tom informoval bruntálský mluvčí Jiří Ondrášek.V době stavby bude škola v Petrině fungovat ve ztížených podmínkách. "Zhotovitelská firma bude komunikovat s vedením školy a bude se snažit maximálně omezit prašnost a hlučnost. Bude se také snažit pracovat o víkendech i v průběhu všech prázdnin," uvedl místostarosta Vladimír Jedlička.

V budově, která původně vznikla jako chlapecký seminář, bude i po přestavbě fungovat základní škola. "Do budovy však přesídlí také středisko volného času a městská knihovna, takže objekt bude upraven a zmodernizován i s ohledem na potřeby těchto organizací a jejich uživatelů," uvedl Ondrášek. Sídlo tam najde také mateřská škola.

V přízemí bude nová společná centrální recepce a malá expozice zaměřená na školství, mateřská škola a městská knihovna s čítárnou a posluchárnou. "Středisku volného času se zázemím pro kroužky a další aktivity bude patřit druhé podlaží - vyjma stanice mladých přírodovědců, která bude umístěna v suterénu. Základní škola bude zaujímat prostor ve třetím a čtvrtém podlaží," uvedl Ondrášek.

Součástí projektu je kompletní rekonstrukce vnitřních rozvodů a změna vnitřního uspořádání. Téměř 49 milionů z nákladů zaplatí evropská dotace.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobné informace o projektu, půdorysy a další fotografie naleznete na stránkách Bruntálu ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz