Víceúčelový dům obce Hlásná Třebaň

Víceúčelový dům obce Hlásná Třebaň

(19. 8. 2021) Prodloužení architektonické soutěže

 
 
 
 

Víceúčelový dům obce Hlásná Třebaň

Termín odevzdání návrhů v architektonické soutěži na Víceúčelový dům obce Hlásná Třebaň je prodloužen do 5. 11. 2021 do 19:00. Byla přidána také další prohlídka soutěžního místa dne 6.9. Aktualizované soutěžní podmínky s novými termíny a ostatní podklady jsou ke stažení na profilu zadavatele v systému NEN.

Obec Hlásná Třebaň leží v malebném údolí řeky Berounky na okraji Českého krasu. Svou polohou blízko hlavnímu městu je atraktivním místem pro život. S rostoucím počtem obyvatel stávající občanská infrastruktura přestává dostačovat požadavkům. Proto se Třebaň rozhodla vyhlásit architektonickou soutěž na víceúčelový dům, který v sobě bude spojovat funkce, které jsou pro spokojený život vesnice klíčové. Vzniknout by mělo nové centrum obce otevřené pro obyvatele všech věkových skupin. Díky sdíleným prostorům by měl být dům živý v průběhu celého dne. Důležitým aspektem je funkčnost a šetrnost provozu odpovídající možnostem menší obce.

Dům bude obsahovat administrativní zázemí úřadu včetně obecní knihovny, zbrojnici dobrovolného hasičského sboru, pronajímatelné komerční prostory, sdílený společenský sál a zázemí. Součástí zadání je i úprava venkovního veřejného prostranství.

Soutěž se vyhlašuje jako architektonická, jednofázová, otevřená a projektová. V nezávislé části poroty zasednou architekti Markéta Zdebská, Štěpán Valouch, Ondřej Tuček a Šárka Sodomková, v závislé části poroty zástupci obce.

Ing. arch. Zuzana Kučerová a Ing. arch. Jana Kusbachová – organizátorky soutěže

souteztreban@gmail.com, +420 607 636 867

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz