Víkendová chata

Víkendová chata

Ústí nad Labem - Brná

(24. 5. 2019) ateliér AIR

   
 
 
 
 

Víkendová chata

Brná je částí Ústí nad Labem. Prostor údolí mezi vysokými kopci, kterým protéká řeka Labe, umožňuje výstavbu podél břehu, nebo ve strmých svazích. Naše parcela se nachází přímo na břehu, mezi řekou a souběžně vedoucí železnicí. Lokalita je zastavěna izolovanými domy a chatami v zeleni.
Přáním investora bylo navrhnout na půdorysu stávající chaty nový dům, který umožní rekreaci rodiny od jara do podzimu. Na základě rozboru řešeného území byla nad stávajícím vyvýšeným suterénem vystavěna nová konstrukce chaty. Velkými okny je propojena s krajinou okolo řeky a naopak masivní zděnou stěnou odcloněna od hluku železnice. Celý objekt sjednocuje dřevěná lehká střecha nad přízemní částí s velkými přesahy nad venkovními schodišti a okny. Střecha přechází i nad terasu a svou konstrukcí tak propojuje interiér s exteriérem.
Nad půdorysem obytné části je spací patro se dvěma malými kajutami. Jeho hmota byla volena tak, aby nepůsobila mohutně a elegantně doplnila přízemní lehkou část.

Autorská zpráva
Foto: Jiří Hurt, Stanislav Matouš

Autor: ateliér AIR – Aleš Jeřábek, Vítězslav Táborský
Zastavěná plocha: 45 m2
Užitná plocha: 72 m2
Dodavatel: Kastis, s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz