Vila Engine

Vila Engine

(2. 1. 2017) Jan Schindler, Ludvík Seko

   
 
 
 
 

Vila Engine

Velkorysý dům na Hanspaulce je obrazem stavebníkovy životní náplně, kterou se kromě rodiny stala auta. Rozlehlé přízemí připomíná autosalon a vozem je možno zajet téměř do kuchyně, v podstatě se jedná o bydlení v luxusní garáži. Uspořádání otevřené stavby a její umístění na pozemku ovlivnily vzrostlé stromy při jeho jižní a západní hranici.

Velkou část zahrady tvoří obdélníkový travnatý prostor o rozměrech tenisového kurtu, kde se každou neděli pořádá rodinný fotbalový turnaj. Plynulý přechod mezi interiérem a exteriérem zajišťuje prosklená jižní stěna a terasa, rovněž využívaná auty. Venkovní prostor je zčásti zastřešen kolmo uloženou přečnívající hmotou patra, na jejímž konci lze spustit projekční plátno.
Ložnice a koupelny v nejvyšším podlaží mají celoplošná okna na východní fasádě. V suterénu betonového domu se mimo parkování nachází i jednopokojový byt.  

Autorská zpráva
Foto: Ondřej Polák


Architekt: Jan Schindler, Ludvík Seko; spolupráce Alejandro Flores, Petr Synovec
Místo: Praha 6
Hrubá podlažní plocha: 750 m2
Plocha pozemku: 1570 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz