Vila Na Hřebenkách

Vila Na Hřebenkách

Praha 5

(7. 7. 2020) Pavel Hnilička Architekti

   
 
 
 
 

Vila Na Hřebenkách

Záměrem klienta bylo opravit dům ze dvacátých let 20. století, který stojí ve svažitém terénu Hřebenek. Rozhodli jsme se maximálně využít potenciál stávajícího objektu s přilehlou zahradou a přestavět jej tak, aby nedošlo k narušení jeho identity domu a přitom odpovídal požadavkům na současné bydlení. Rekonstrukcí vznikl velkorysý obytný prostor, který se otevírá do zahrady a k výhledům na město. Obývací pokoj jsme rozšířili o balkon. Dům byl doplněn novým vnějším schodištěm, které přispělo k lepšímu propojení interiéru se zahradou. Vnější stěny provedené z hlazené probarvené omítky vycházejí z původní podoby stavby. Plochu fasád rozčleňují mírně vystouplé lizény a šambrány okolo oken.
Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Pavel Hnilička, Ing. arch. Marek Řehoř; spolupráce Ing. arch. Jakub Hála

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz