Vila na vysoké skále

Vila na vysoké skále

(25. 10. 2021) majo architekti

   
 
 
 
 

Vila na vysoké skále

Dům stojí na úzkém skalním hřbetu. Je orientovaný směrem k jihu, kde se mezi korunami borovic rýsují pohledy do údolí. Příjezdová cesta vede na severní straně, do domu se vstupuje přes dlážděný dvůr.


Vila má prohnutý tvar srpku či chcete-li „bumerangu“ se dvěma křídly. Křídlo noční části je orientované podélně s vrstevnicí, křídlo části denní se otáčí kolmým směrem a vyklání se až nad hranu strmě padajícího svahu. Zde se mezi korunami borovic vznáší krytá terasa s krásným výhledem.

Zahrada má dvě výškové úrovně. Do horní části zahrady se vystupuje z hlavního obytného podlaží v úrovni přízemí. Dolní část s bazénem navazuje na podzemní podlaží s wellness.

Fasády domu jsou z přírodních materiálů, které korespondují s výjimečnou přírodní kulisou okolí Hlavní hmota přízemí je obložena modřínovým dřevem, uplatňuje se pohledový beton, velkorysé prosklení, ocelové sloupy. Hmota druhého podlaží je obložena hliníkovými panely, které zrcadlí oblohu.

Autorská zpráva
Foto: Michal Hurych

Autoři: Martin Poláček, Jan Jaroš, Štěpán Jablonský

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz