Vila pod Beskydy

Vila pod Beskydy

Příbor Hájov, Moravskoslezský kraj

(16. 2. 2022) VIZE architects

   
 
 
 
 

Vila pod Beskydy

Dům stojí na kraji obce v jihozápadním svahu. Jeho oblé křivky reagují na terén a krajinu, ortogonální uspořádání interiéru formuje zalamovanou fasádu a otevírá pohledy východním směrem.


Zahradou se přijíždí k horní hranici pozemku, do garáže v 1. PP nebo ke vchodu. Z jedné strany odkryté 1. PP obsahuje technické zázemí domu, garáž a spa. Obytné podlaží nabízí výhledy do krajiny na velkorysé terase.
 
Vycházeli jsme z poměrně přesné představy investora, co se týká dispozičních návazností. Ze vstupní haly je přístupná samostatná garsonka, dále se prochází do obývacího pokoje, propojeného s kuchyní. Z ní se vstupuje na severní terasu s bylinkovou zahradou, kde se v létě snídá. Hlavní terasa přístupná z obývacího pokoje a všech ostatních pokojů je orientována na jihozápad. Přes obývací pokoj se vchází do ložnicové části s pracovnou. Důležitým prvkem interiéru je světlík, který nás provádí páteří domu a dal vzniknout obrazové galerii.
 
Autorská zpráva

Autoři: Hana Liškutínová jr. a Hana Liškutínová; spolupráce Ladislav Zahradníček

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.6370692
18.1874083
Vila pod Beskydy

Vila pod Beskydy
Příbor Hájov, Moravskoslezský kraj

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz