Vila s výhledem na Hostýnské vrchy

Vila s výhledem na Hostýnské vrchy

(4. 12. 2023) TREF-Architekti

   
 
 
 
 

Vila s výhledem na Hostýnské vrchy

Vila je situována na severním okraji města Kelč, na mírně severo-jižně se svažujícím pozemku, těsně za hranicí místní památkové zóny. Z východní strany s pozemkem sousedí dvojpodlažní rodinný dům, za západní hranicí pozemku je plánována nová výstavba samostatně stojících RD. Pozemek nabízí na jižní straně úchvatné výhledy na hřebeny Hostýnských vrchů. Vstup a vjezd na pozemek je z místní komunikace na severní straně pozemku.

Koncepce vily reaguje na tyto vnější okolnosti i na požadavek investora po maximálním možném soukromí. Výsledkem je půdorys ve tvaru nepravidelného písmene H kónického tvaru, otevírající se směrem na jih, kdy ve východním křídle je situována ložnicová zóna a v západním křídle pak zóna denní se vstupem a dvojgaráží. Obě křídla jsou propojena jídelnou s převýšenou pultovou střechou. Prostor před jídelnou ze severní strany je věnován závětří a vstupu do domu, na jihu pak obytné terase.

Hlavní prostory domu – ložnice rodičů, obytný prostor i jídelna skýtají obyvatelům výhledy na panorama Hostýnských vrchů.

Použité materiály – strukturální omítka, dřevo, zinko-titan, hliník, sklo.
Zastavěná plocha domu: 299 m2
Plocha teras: 36 m2
Užitná plocha: 238 m2
Obestavěný prostor: 1196 m2
Náklady: neuvedeny

Autor: Ing. arch. Zdeněk Trefil, TREF-Architekti, www.tref-a.cz
Spolupráce:
- Ing. arch. Jan Šimíček, Ing. arch. Klára Janošová
- projekt pro stavební povolení – Ing. Petr Vašíček

Autorská zpráva
Foto Robert Žákovič


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz