Vila u Vltavy

Vila u Vltavy

(25. 4. 2016) David Chmelař

   
 
 
 
 

Vila u Vltavy

Dům v Týně nad Vltavou svým tvarem reaguje na specifický tvar pozemku - obtáčí se kolem jeho severní hranice a vytváří tak uprostřed své dispozice otevřené atrium s terasou. Jižní část zahrady ponechává volnou. Obytné místnosti přiléhají k jižní a jihozápadní fasádě domu, takže jsou dobře prosluněné. Střecha domu je plochá, ukončená atikou.
Při vjezdu na pozemek je umístěno kryté parkovací stání, jehož zastřešení navazuje na střechu domu. Přesahy střechy nad vchodem umožňují komfortní suchý přechod do samotného domu. Terasa je navržena na jižní straně objektu. Navržená zeleň doplňuje výhledy a vytváří částečně stínění zahrady.

Autorská zpráva
Foto: Jiří Vaněk a investor


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.