Vila Vlastibořice

Vila Vlastibořice

Vlastibořice

(4. 6. 2021) SIAL architekti a inženýři

   
 
 
 
 

Vila Vlastibořice

Nádherná parcela je součástí mírně zvlněné krajiny na okraji Českého ráje. Z každého místa nabízí výhledy na protější stráně. Vzhledem k tomu, že leží mimo zastavěné území, nabídla jedinečnou možnost realizace solitérní vily s mimořádným propojením vnitřního a vnějšího prostoru. Přáním klienta bylo, aby vznikly jednoduché, čisté prostory s maximálním využitím přírodních materiálů.


Dům má dvě podlaží – v horním jsou hostinské pokoje se samostatným vstupem a pracovnou, spodní podlaží je částečně zapuštěné do svahu. Obsahuje hlavní obytný prostor, na který navazuje garáž a krytý bazén.

Hlavním stavebním materiálem domu je kámen. V exteriéru převažuje ve formě hrubého, režného zdiva obvodových zdí a opěrných zídek. V interiéru a navazujících venkovních částech domu ve formě obkladu z velkoformátových desek.

Důležitou součástí domu je zahrada, řešená jako krajinný park. Skládá se z několika částí: vstupní parter horního patra včetně zelené střechy má více formální charakter, z jihu na dům navazuje ovocný sad s loukou. Nejvíce svažitá část zahrady je řešena soustavou nepravidelných opěrných zídek a obytných teras, které volně přecházejí do krajiny. Nově vysázená zeleň respektuje původní okolní druhy.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Autoři: Studio SIAL architekti a inženýři s.r.o. – Michal Hušek, Magda Sobotková; hlavní inženýr projektu Vratislav Salaba
Zahradní architekti: naOkraji – Daniel Matějka, Hana Matějková, Lukáš Lattenberg
Zastavěná plocha: 504 m²
Hrubá podlahová plocha: 678 m²
Užitná plocha: 458 m²
Plocha pozemku: 16 273 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.6187156
15.0520118
Vila Vlastibořice

Vila Vlastibořice
Vlastibořice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 6. 2021 22:46:54. Re: Vila Vlastibořice. Jitka

 
 
 
 

4. 6. 2021 22:46:54. Re: Vila Vlastibořice. Jitka

  Takový krásný výhled a sedací souprava se k němu točí zády.
Dost mě překvapil heliport, k čemu ho asi potřebují.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz