Vila Vysočina

Vila Vysočina

kraj Vysočina

(13. 11. 2020) ateliér de.fakto

   
 
 
 
 

Vila Vysočina

Hlavní ideou bylo využít svažitého terénu a vytvořit dvě oddělené hmoty domu, jež vyhoví odlišným požadavkům. Vrchní hmota vily měla za cíl vytvořit bariéru od veřejného prostoru, hluku města a pohledu lidí z ulice. A z druhé strany jsme měli propůjčit nekonečný výhled do krajiny. Spodní hmota měla poskytnou soukromí a klid pro obyvatele domu. Vytvořili jsme proto dům s prosklenými plochami, které propojují zahrady s interiérem.

Pozemek nabízí úchvatný výhled na zdejší lesy a louky. Uspořádání dvoupodlažního domu reaguje na svažitý terén. Z ulice je vidět pouze první podlaží, jež tvoří bariéru od veřejného prostoru. Podzemní podlaží je schované v terénu a navazuje na impozantní zahradu. V podzemním podlaží domu se nachází ložnice s koupelnou, dětské pokoje, koupelna, záchod, technická místnost, sauna a posilovna. V prvním podlaží jsou směrem do ulice umístěny hlavní vstup a garáž, dále také místnosti bez oken, abychom zabránili pohledům z venčí. Směrem na jih, východ a západ jsme umístili halu, obývací pokoj s kuchyní a jídelnou a také pracovnu. Žádná z obytných prostor není ochuzena o zahradu. Také v podzemním podlaží mají všechny pokoje přístup do zahrady.

Členitá zahrada byla osázena listnatými stromy, okrasnými travami, kvetoucími keři a květinami. Rostliny doplňuje kámen prostupující celou zahradou. Nachází se zde venkovní kuchyně s posezením, bazén a velké ocelové ohniště.

Konstrukci stavby tvoří monolitický železobeton a ocelové sloupy.  Okna jsou hliníková. Vytápění je podlahové a stropní, chlazení interiérů jsme umístili v podhledech. V interiéru i na fasádě domu je použit keramický obklad v dekoru dřeva. Interiéry jsou laděny do světlých barev, vybaveny byly atypickým nábytkem na míru.

Autorská zpráva

Autor: ateliér de.fakto – Ing. arch. Martin Sladký, Ing. arch. Klára Melounová
Dodavatel: K-Stav Třebíč, s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz