Viladomy Semmering

Viladomy Semmering

(17. 2. 2016) Nová výstavba na okraji Prokopského údolí.

 
 
 
 

Viladomy Semmering

Developerská společnost JRD chystá projekt Viladomy Semmering – dvě samostatné nízkoenergetické budovy s celkem 14 komfortními bytovými jednotkami na okraji Prokopského údolí, nedaleko železniční trati s historickými viadukty − Pražského Semmeringu. Zahájení výstavby projektu s vydaným stavebním povolením je naplánováno na září 2016 a dokončení se chystá na jaře 2018.

„Projekt volně navazuje na původní vilovou zástavbu starých Hlubočep a zároveň nabízí nádherné výhledy do zalesněných strání Prokopského údolí. Tato lokalita je zárukou klidného a příjemného bydlení obklopeného zelení.,“ uvádí Jan Řežáb, majitel JRD.

Architektonický koncept Viladomů Semmering vznikl ve studiu Podlipný Sladký architekti. Jeho záměrem bylo vytvořit projekt, který je šetrný k místnímu prostředí, nenarušuje krajinný ráz a je citlivě zasazený do okolní přírody i staré zástavby. „Viladomy Semmering jsou inspirovány poetikou okolní příměstské architektury s malebnými vesnickými prvky. Budovy se vyznačují hladce omítanými fasádami, členěnými vystupujícími balkony a štíhlými francouzskými okny se zvýrazněnými rámy. Štítové stěny domů jsou uprostřed prolomené a spolu se šikmou střechou tak tvarem připomínají krystaly, jež svou podobou odkazují na nedaleké vápencové skalní útvary v Prokopském údolí,“ vysvětluje architekt Luděk Podlipný. Přírodní ráz lokality doplňuje i zeleň v projektu. Jeho součástí budou předzahrádky a soukromá zahrada v sousedství Dalejského potoka.

Oba domy projektu Viladomy Semmering jsou rozděleny na tři nadzemní podlaží a jedno podzemní, v němž bude skryta většina garážových stání. K téměř každé bytové jednotce v dispozicích 1 + kk až 4 + kk a velikostech 36 m² až 140 m² náleží balkon, terasa či předzahrádka.

Projekt bude charakterizovat kvalita provedení, špičkové materiály a vysoké standardy vybavení.
Viladomy Semmering
tisková zpráva


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz