VilaTroja

VilaTroja

Praha Troja

(24. 5. 2018) Alena Šrámková

   
 
 
 
 

VilaTroja

Pozemek má nepravidelný, přibližně lichoběžníkový tvar podél ulice. Mírně se svažuje k severovýchodu, jihozápadní část tvoří terénní val vyvýšený o 4 – 6 m nad zbývající část parcely.
Rodinný dům je jednoduchého kvádrového tvaru z části zapuštěný do terénu. Má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží. Z východní strany je k suterénu připojena podzemní garáž, která tvoří samostatný dilatační celek. Dům svým objemem a architektonickým ztvárněním odpovídá okolní zástavbě a plasticitě terénu. Je 6,75 m široký a 15 m dlouhý a je umístěn kolmo k ulici. Do zeleně je osazen bez větších zadlážděných ploch. Stavba slouží bydlení 1 rodiny a parkování dvou automobilů.

Obvodový plášť domu je navržen z lícových cihel – klinkrů NF v přírodní barevnosti. Opěrné zdi a stěny garáže jsou z pohledového železobetonu. Okna, dveře a pevně prosklené portály ve 2. NP jsou v hliníkových rámech pod černý vypalovací lak z exteriéru (a bílý lesklý lak z interiéru). Stejnou barvu mají také garážová vrata, oplechování z hliníkového plechu a ostatní kovové detaily. Většina prosklených oken a dveří je vybavena vnějšími stínícími roletami.

Dispoziční řešení: Ve druhém nadzemním podlaží je umístěn otevřený obytný prostor s kuchyní, skladem a WC. V 1. nadzemním podlaží se nachází vstup a tři pokoje se společným sociálním zařízením. V suterénu je pak umístěna garsoniéra – kancelář, technické prostory a garáž pro dva automobily. K vertikálnímu propojení slouží jednoramenné schodiště u jihovýchodní fasády a výtah v nároží objektu.

Nosná konstrukce: Objekt rodinného domu a garáže je navržen jako monolitická železobetonová konstrukce. Nosné svislé konstrukce tvoří obvodové železobetonové stěny tloušťky 180 mm, které zajišťují celkovou tuhost a stabilitu konstrukce. Železobetonové konstrukce objektu a garáže jsou samostatné dilatační celky.

Autorská zpráva

Autoři: Lukáš Ehl, Tomáš Koumar, Alena Šrámková; spoluautoři Mikoláš Vavřín, Josef Franc, SIAL
Zastavěná plocha: 138 m2
Obestavěný prostor: 1164 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz