Vítěz architektonické soutěže na přestavbu jatek připraví projekt

Vítěz architektonické soutěže na přestavbu jatek připraví projekt

Porážková 3204/28, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

(13. 7. 2017) Studio Petr Hájek Architekti

 
 
 
 

Vítěz architektonické soutěže na přestavbu jatek připraví projekt

ČTK) - Vítěz architektonické soutěže na rekonstrukci objektu bývalých jatek nedaleko centra Ostravy, kterým se stalo pražské studio Petr Hájek Architekti, začne v nejbližší době s přípravou projektu. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

"Mimořádná rada města rozhodla o výběru studia, které zpracuje projektovou dokumentaci a bude provádět autorský dozor celé stavby. Nejvýhodnější nabídku dalo architektonické studio, které i vyhrálo celou soutěž," uvedl Macura. Podle něj se totiž do výběrového řízení mohli přihlásit autoři všech tří oceněných návrhů, rozhodovala cena a rychlost zpracování. Nakonec se přihlásili pouze dva a výhodnější nabídku podalo právě vítězné studio Petr Hájek Architekti, které za zpracování projektu požaduje 6,9 milionu korun a jeho dodání slibuje do necelých tří měsíců od podpisu smlouvy, na jejíž závěrečné podobě se nyní pracuje.

"Někdy na podzim bychom měli mít k dispozici kompletní projektovou dokumentaci a měla by být vyřízena potřebná povolení, což nám umožní v tom optimálním případě do konce roku 2017 vypsat už výběrové řízení na zhotovitele stavby," řekl Macura. Město chce, aby se na přestavbě objektu, který se má stát sídlem městské galerie PLATO Ostrava, začalo pracovat už v příštím roce.

Objekt městských jatek vznikl v roce 1881. V roce 1994 ale městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz pozemky o rozloze dvou hektarů i s objektem jatek odprodal společnosti Bauhaus za víc než 38 milionů korun. Společnost v těsné blízkosti jatek postavila svůj hobbymarket. Jatka však chátrala a nikdy nebyla opravena, prodejna později rovněž přestala fungovat. Město se dlouhodobě snažilo získat památkově chráněná jatka zpět, převzalo je loni v září. Zaplatilo za ně i bývalou prodejnu Bauhausu 80 milionů korun.

Související články:
Vítězem soutěže na rekonstrukci bývalých jatek je studio Petr Hájek Architekti  3.5.2017
Návrhy na přeměnu historických jatek bude Ostrava znát v dubnu 28.3.2017
Historická jatka v Ostravě čeká průzkum památkářů  19.12.2016
Ostrava na opravu jatek vypíše architektonickou soutěž 25.11.2016
Ostrava převzala historická městská jatka 5.9.2013
Městská jatka v Ostravě 22.1.2013


 
 
 
 
49.8356792
18.2806500
Vítěz architektonické soutěže na přestavbu jatek připraví projekt

Vítěz architektonické soutěže na přestavbu jatek připraví projekt
Porážková 3204/28
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

13. 7. 2017 19:17:12. Re: Vítěz architektonické soutěže na přestavbu jatek připraví pr... Jiří Kalvach

  Rozhodně to není právé ořechové, řečeno básnicky. Asi ani ty ostatní návrhy nelámaly rekordy obdivu, ještě jsem je ale pořádně neviděl. Odhaduji. Snad ještě chvíli v Bauhausu vydrží. Trochu to navozuje vzhled FÓRUM Nová Karolína. Jestli tato "inovace" jatek bude ozdobou dalšího nového centra ALTSTADT OSTRAVA, to pochybuji. Spíš záleží na tom, co vyroste v těsném okolí. Ale mysím si, že komise vybrala špatně.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz