Vítězné stavby soutěže Best od Realty 2015

Vítězné stavby soutěže Best od Realty 2015

(6. 1. 2016)

   
 
 
 
 

Vítězné stavby soutěže Best od Realty 2015

Na podzim byly předány ceny nejlepším projektům českého realitního trhu za uplynulý rok. O vítězích 17. ročníku soutěže Nejlepší z realit – Best of Realty, která se v ČR považuje za nejprestižnější v oboru, rozhodla osmičlenná odborná porota v čele s Ing. Pavlem Kühnem (Česká spořitelna – Erste Corporate Banking). Členy jury byli zástupci Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a dalších profesních sdružení, agentur pro výzkum trhu, bankéřů, realitních makléřů a poradenských společností. O ocenění letos usilovalo celkem 37 projektů v pěti kategoriích.

Udělena byla i Zvláštní cena poroty, Cena ARTN Award for Excellence, dále Cena čtenářů a nově Cena Erste Corporate Banking. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

O nominaci na ocenění titulem Nejlepší z realit 2015 se mohly ucházet stavby dokončené v ČR v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Obchodní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály. Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který jedinečným způsobem přispěl k rozvoji českého trhu s nemovitostmi.

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů, kde bylo celkem 17 uchazečů o titul, porotci postavili nejvýše Rezidenci Na Dlouhé. V projektu v centru Olomouce, který dosáhl vynikajícího komerčního úspěchu, se snoubí moderní architektura s komfortním bydlením v klidné lokalitě, zasazená do privátního parku. Výjimečné umístění domu podtrhuje výhled na metropolitní katedrálu sv. Václava a Klášterní Hradisko.
Z obchodních center si vítězství odnesl Central Kladno. Jury ocenila vytvoření nové atraktivní destinace (z hlediska nájemního mixu i dalších atributů), která slouží k nákupům, zábavě i společenskému vyžití obyvatel a návštěvníků největšího města Středočeského kraje. Mezi novými administrativními centry zvítězila Aviatica v Praze 5 za pozitivní dopad na rozvoj lokality. Porota dále vyzdvihla jedinečnou architekturu, ekologickou šetrnost i komerční úspěch nové administrativní budovy, která vznikla na území bývalé továrny Waltrovka v Jinonicích.

V kategorii hotelů získal titul hotel PECR v Peci pod Sněžkou za svěží a vkusný projekt, který přispěl k dalšímu rozvoji cestovního ruchu v oblíbeném horském středisku pod naší nejvyšší horou. Nový apartmánový hotel s wellness svým moderním charakterem a kvalitními službami napomáhá přitáhnout do českých hor movitou klientelu.

Kategorii skladových a průmyslových areálů ovládl projekt VF Corporation, P3 Prague D8 za umožnění růstu a konsolidace jednoho ze stávajících nájemců, společnosti VF Corporation, v novém, efektivně navrženém distribučním centru, které zároveň využívá ekologických a energeticky úsporných prvků.
Zvláštní cenu poroty získal Domov pro seniory Grand Park Havířov - soukromé pobytové zařízení poskytující dva typy registrovaných sociálních služeb: Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Porota ocenila posun v kvalitě a rozsahu sociálních služeb v Moravskoslezském kraji. Domov nabízí zázemí pro 150 klientů. Významnou součástí celého areálu je terapeutická meditační zahrada.

Cena Award for Excellence, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, patří Stavebnímu fóru. Bylo oceněno za pravidelný, konzistentní informační servis a objektivní zpravodajství ze světa developmentu, stavebnictví a architektury. Stavební fórum, které v příštím roce oslaví 15 let od svého založení, se stalo neoddiskutovatelnou součástí dění na české realitní scéně. Vedle vždy aktuální publicistiky jeho přínos spočívá v mapování legislativní problematiky napříč nemovitostním trhem a iniciování výměny informací v rámci široké profesní komunity.

Cena čtenářů mediálních partnerů patří Základní škole v Dobřichovicích, která soutěžila v kategorii Zvláštní cena poroty. Cenu Erste Corporate Banking udělil generální partner soutěže Šporkovskému paláci.

S oznámením výsledků soutěže byl zároveň vyhlášen další, v pořadí 18. ročník. V průběhu roku 2016 se do něj mohou hlásit projekty, které byly dokončeny mezi 1. lednem 2015 a létem 2016.
 
Přehled projektů oceněných v 17. ročníku soutěže Best of Realty:
Rezidenční stavby
1. místo - Rezidence Na Dlouhé, Olomouc; developer: Rezidence na Dlouhé Olomouc;  architekt: CAM Architekti
2. místo - Rezidence Trojské výhledy, Praha 8; Codeco; Zdeněk Korch/FAVT
3. místo - Dock River Watch, Praha 8; CRESTYL real estate; Ian Bryan Architects

Obchodní centra

1. místo - Central Kladno; CRESTYL real estate; Chapman Taylor International Services
2. místo - OC FRÝDA Frýdek-Místek; GEMO OLOMOUC, TK Development; KRR Architektura, PROJEKTSTUDIO EUCZ
3. místo - CPI Retail Park Čáslav; CPI Property Group; MYDAT

Nová administrativní centra
1. místo - Aviatica, Praha 5; Penta Investments; Jakub Cigler Architekti
2. místo - Riverview, Praha 5; Skanska Property Czech Republic; švédské architektonické studio Tengbom
3. místo - BLOX, Praha 6; bpd development (IVG ČR, s.r.o.); DAM

Hotely
1. místo - PECR – Apartments Hotel, Pec pod Sněžkou, K2 invest; Ing. arch. Zdeněk Kozub
2. místo - Boutique Hotel Golden Key, Praha 1; Madestan; Ateliér TŠ
3. místo - Motel One, Praha 1; NP30; STOPRO

Skladové a průmyslové areály
1. místo - VF Corporation, P3 Prague D8; P3 Logistic Parks; Astra 92
2. místo - Amazon Fulfillment Centre, Dobrovíz; Panattoni Europe; Rota Group
3. místo - CTPark Divišov, Divišov-Měchnov; CTP; Václav Hlaváček, Ateliér Studio 8

Zvláštní cena poroty - Domov pro seniory Grand Park Havířov; developer: EBM Partner; architekt: EBM - Expert Building Management
Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) – Award for Excellence - Stavební fórum
Cena čtenářů mediálních partnerů -  Základní škola v Dobřichovicích, soutěžící v kategorii Zvláštní cena poroty; investor Město Dobřichovice; architekt - Šafer Hájek Architekti
Cena Erste Corporate Banking - Šporkovský palác

www.bestofrealty.cz
tisková zpráva

Související články

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz