Vítězové soutěže vyhlášeni: studenti navrhli novou část Nákupního centra Královo Pole

Vítězové soutěže vyhlášeni: studenti navrhli novou část Nákupního centra Královo Pole

(26. 6. 2014) Brno, 25. června 2014 – Nákupní centrum Královo Pole dnes oznámilo vítěze studentské soutěže o návrh nového informačního stánku. Nejlepší návrh připravil tým vedený Jiřím Krejčiříkem z Fakulty designu a umění Západočeské univerzity. Druhé místo obsadil tým Václava Šprdlíka z Mendelovy univerzity v Brně a třetí byl tým vedený Barborou Jelínkovou rovněž z Mendelovy univerzity.

 
 
 
 

Vítězové soutěže vyhlášeni: studenti navrhli novou část Nákupního centra Královo Pole

Brno, 25. června 2014 – Nákupní centrum Královo Pole dnes oznámilo vítěze studentské soutěže o návrh nového informačního stánku. Nejlepší návrh připravil tým vedený Jiřím Krejčiříkem z Fakulty designu a umění Západočeské univerzity. Druhé místo obsadil tým Václava Šprdlíka z Mendelovy univerzity v Brně a třetí byl tým vedený Barborou Jelínkovou rovněž z Mendelovy univerzity.


„Vítězný projekt bude zrealizován v rámci budoucí modernizace a rozšíření nejnavštěvovanějšího nákupního centra v severní části Brna,“ říká Sandrine Fauconnet, Associate Director ve společnosti Ã?rium Finance, která zastupuje majitele centra.

Porota obdržela sedm kvalitních návrhů, tři z nich postoupily do nejužšího výběru. Zadání projektu kladlo důraz na použití materiálů přátelských k životnímu prostředí, což je v souladu s plánem majitele centra získat zelený certifikát BREEAM (úroveň „velmi dobrý“) udělovaný budovám s nízkým dopadem na životní prostředí.
„Jsme rádi, že se lidé z Brna zajímají o náš projekt a chtějí být zapojeni do modernizace nákupního centra,“ říká Jaroslava Kovárníková, manažerka centra.
Většinu návrhů do soutěže přihlásili studenti Mendelovy univerzity a VUT v Brně, protivníky jim byly týmy studentů designu a architektury z Prahy a Plzně.
„Úkolem bylo vytvořit nikoli standardní infomační stánek, ale malé multifunkční centrum, které nabídne zákazníkům celou řadu služeb,“ vysvětluje člen poroty Peter Wojtusiak, Associate Director v architektonickém studiu Chapman Taylor.

Motivací pro studenty nebyla finanční ani hmotná odměna, ale šance zrealizovat skutečný projekt a spolupracovat na něm s profesionály v oboru, což jim pomůže nastartovat kariéru. Vítěz se bude podílet na realizaci ve spolupráci se společnostmi Chapman Taylor (architektonické studio), DTZ (management centra) či Arcadis-EC Harris (projektové řízení). I přesto tři nejlepší týmy dnes od nákupního centra obdržely hodnotné ceny. „Původně jsme žádné ceny připraveny neměli, ale když jsme viděli nadšení a profesionální přístup soutěžících, rozhodli jsme se je odměnit dárky od nájemců obchodního centra,“ říká Sandrine Fauconnet z Ã?rium Finance.

Soutěž organizovalo Nákupní centrum Královo Pole ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně. Další informace jsou k dispozici na webu centra www.nckrpole.cz.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz