Vlněna

Vlněna

(17. 10. 2018) CTP dokončila první fázi výstavby přestavby areálu

   
 
 
 
 

Vlněna

(ČTK) - Developerská společnost CTP dokončila první fázi přestavby areálu Vlněna. Po zbourání chátrající textilní továrny otevřela první z kancelářských budov. Její obsazenost je 90 procent, což prokazuje neutuchající zájem firem o nové administrativní budovy poblíž centra města. Dokončení kancelářského komplexu se očekává v roce 2020, k dispozici má být 90 000 metrů čtverečních ploch, uvedl v tiskové zprávě manažer CTP Jiří Kostečka.

V první fázi je k dispozici 8000 metrů čtverečních a mezi nájemce patří velké IT firmy, jako je Avast, Moravia IT, Oracle a SRTV. Celková investice developera se odhaduje na 160 milionů eur (4,1 miliardy Kč). "Zájem o pronájem mají zejména technologické a softwarové společnosti a start-upy vyhledávající prostředí nedaleko centra Brna. V druhé fázi, jejíž dokončení je naplánováno na rok 2020, si klienti již rezervovali přes 30 procent prostor. Mezi prvními byl technologický gigant Oracle," uvedl Kostečka.

CTP postavila budovy, v nichž využila moderní technologie tak, aby byly energeticky co nejméně náročné. "Funguje zde rekuperace tepla a vzduchu, v létě nízkoenergetické chlazení," uvedl Kostečka.

V Brně se v posledních letech staví kancelářské budovy intenzivně. Poblíž Vlněny se nedávno otevřel Dorn, který obsadila firma Net Suite, další nové jsou v Areálu Slatina, v okolí Masné ulice, nad parkovacím domem Rozmarýn či v Technologickém parku. Rekonstruují se věžáky v Šumavské, příští rok se otevře pro administrativu bývalá Nářaďovna v areálu Zbrojovky. Neobsazenost se v posledních zhruba třech letech pohybuje na minimu.

Doplněno Stavabweb:

Vlněna 
Investor: CTP Invest s.r.o.
Architekt: Studio ACHT s. r. o.
Generální projektant:Studio ACHT s. r. o
www.vlnena.eu

Informace o historii areálu najdete zde:
Brněnský architektonický manuál:  Textilní továrny Stiassny a Neumark (Vlněna)

Podrobně popsanou historii areálu včetně bohaté fotodokumentace najdete zde:
druhebrno.smerem.cz/tema/Vlněna

Související články:
Vlněna Office Park  13.11.2017

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz