Vsakování dešťové vody s extrémně odolnými žlaby MEA

Vsakování dešťové vody s extrémně odolnými žlaby MEA

(20. 7. 2020) V průmyslovém areálu Koutný v Prostějově

 
 
 
 

Vsakování dešťové vody s extrémně odolnými žlaby MEA

Administrativní a skladový areál výrobce pánské módy Koutný v Prostějově má dešťové vody svedené do retenčního prostoru, ze kterého jsou následně vsakovány do půdy. Součástí vsakovacího systému jsou vysokokapacitní polymerbetonové žlaby MEA ENS 4000 o světlé šířce 400 mm a celkové délce cca. 50 metrů. Tyto vysoce odolné žlaby se většinou instalují do nakládací zóny průmyslových areálů s intenzivním provozem vysokozdvižných vozíků a dalších vozidel.

Žlaby jsou navrženy tak, aby byly schopné nejen vody z ploch zachytit, ale část přívalových dešťů také pozdržet, pokud se nebude voda vsakovat dostatečně rychle. Konstrukce žlabů s litinovou hranou a litinovým roštem je navržena na vysokou odolnost až do třídy zatížení F900 kN. Polymerbetonové žlaby typu ENS se používají pro extrémní zátěž, například i pro letiště, čerpací stanice, přístavní terminály. Zesílená litinová hrana Z lépe zachycuje zatížení a rozvádí je stejnoměrně na větší plochu. Litinové rošty jsou přichyceny systémem Profix, který nepoužívá pohyblivé díly, takže i za extrémních podmínek zaručuje trvalou funkčnost. Samočinná aretace roštu umožňuje rychlou údržbu.

Více o vysokokapacitních zátěžových žlabech MEA ENS 4000

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz