Vyhlášení zakázky na projektovou dokumentaci přístavby základní školy v Českém Brodě

Vyhlášení zakázky na projektovou dokumentaci přístavby základní školy v Českém Brodě

(6. 8. 2020) Termín pro podání nabídek je 15. 9. 2020.

 
 
 
 

Vyhlášení zakázky na projektovou dokumentaci přístavby základní školy v Českém Brodě

Město Český Brod vyhlásilo podlimitní veřejnou zakázku na zpracování projektové dokumentace přístavby Základní školy Žitomířská. Odhadované náklady na stavbu jsou 198 mil. Kč. Město má zpracovánu architektonickou realizační studii z roku 2019, jejímž autorem je Ing. arch. Tomáš Zdvihal. Tato studie je podkladem pro zpracování dalších stupňů projektové dokumentace pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení a dokumentace pro provedení stavby. Přístavba základní školy by měla zahrnovat 15 kmenových učeben I. stupně pro 30 žáků, 2 speciální (jazykové) učebny pro 20 žáků, školní klub, 2 odborné učebny pro hudební výchovu a cvičnou kuchyň, kabinety pro odpovídající počet učitelů, asistentů a vychovatelek, sborovnu pro 15 učitelů a tělocvičnu s hrací plochou min. 24x13 m včetně malé tribuny nebo ochozu. Přístavba by měla být spojovacím krčkem se vstupní aulou propojena s historickou budovou z roku 1931. Mezi oběma budovami by mělo vzniknout prostorné vstupní nádvoří. „Kapacita základních škol v Českém Brodě je v současné době vyčerpaná. Letos jsme nemohli přijmout všechny děti do prvních tříd a podobná situace je i na druhém stupni. Na poslední chvíli se nám podařilo otevřít na obou našich školách šest prvních tříd, ale stále to nestačí“, uvedl starosta města Jakub Nekolný. „Přístavba by nám měla pomoci pokrýt potřebu chybějících kmenových tříd. Současně by měla vzniknout nová tělocvična“, doplňuje místostarosta Českého Brodu Tomáš Klinecký. Po vyhotovení projektové dokumentace bude město žádat o dotaci s tím, že k realizaci by mělo v dalších letech dojít po etapách.  

Termín pro podání nabídek je 15. 9. 2020.

Více na https://ezak.cesbrod.cz/contract_display_40.html

tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Studii přístavby ZŠ Žitomírská najdete na stránkách Tomáše Zvihala ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz