Vyhlášení zakázky na projektovou dokumentaci přístavby základní školy v Českém Brodě

Vyhlášení zakázky na projektovou dokumentaci přístavby základní školy v Českém Brodě

(6. 8. 2020) Termín pro podání nabídek je 15. 9. 2020.

 
 
 
 

Vyhlášení zakázky na projektovou dokumentaci přístavby základní školy v Českém Brodě

Město Český Brod vyhlásilo podlimitní veřejnou zakázku na zpracování projektové dokumentace přístavby Základní školy Žitomířská. Odhadované náklady na stavbu jsou 198 mil. Kč. Město má zpracovánu architektonickou realizační studii z roku 2019, jejímž autorem je Ing. arch. Tomáš Zdvihal. Tato studie je podkladem pro zpracování dalších stupňů projektové dokumentace pro vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení a dokumentace pro provedení stavby. Přístavba základní školy by měla zahrnovat 15 kmenových učeben I. stupně pro 30 žáků, 2 speciální (jazykové) učebny pro 20 žáků, školní klub, 2 odborné učebny pro hudební výchovu a cvičnou kuchyň, kabinety pro odpovídající počet učitelů, asistentů a vychovatelek, sborovnu pro 15 učitelů a tělocvičnu s hrací plochou min. 24x13 m včetně malé tribuny nebo ochozu. Přístavba by měla být spojovacím krčkem se vstupní aulou propojena s historickou budovou z roku 1931. Mezi oběma budovami by mělo vzniknout prostorné vstupní nádvoří. „Kapacita základních škol v Českém Brodě je v současné době vyčerpaná. Letos jsme nemohli přijmout všechny děti do prvních tříd a podobná situace je i na druhém stupni. Na poslední chvíli se nám podařilo otevřít na obou našich školách šest prvních tříd, ale stále to nestačí“, uvedl starosta města Jakub Nekolný. „Přístavba by nám měla pomoci pokrýt potřebu chybějících kmenových tříd. Současně by měla vzniknout nová tělocvična“, doplňuje místostarosta Českého Brodu Tomáš Klinecký. Po vyhotovení projektové dokumentace bude město žádat o dotaci s tím, že k realizaci by mělo v dalších letech dojít po etapách.  

Termín pro podání nabídek je 15. 9. 2020.

Více na https://ezak.cesbrod.cz/contract_display_40.html

tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Studii přístavby ZŠ Žitomírská najdete na stránkách Tomáše Zvihala ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz