Výrobní hala firmy Cecho

Výrobní hala firmy Cecho

Polnička

(12. 3. 2019) Ateliér SANTIS

   
 
 
 
 

Výrobní hala firmy Cecho

Objekt firmy Cecho – Bohumil Cempírek je umístěn v Polničce na mírném návrší s dálkovým průhledem na Zelenou Horu, kompozičně v opozici k obytné zástavbě středu obce na protějším svahu, se zemědělským areálem v zádech. Je připojen ke struktuře obce, pevně ukotven v okolní krajině.
Svou kompozicí v prostoru vytváří stavba dojem pohybu a směřování, s nadsázkou je korábem plujícím cílevědomě k majáku na obzoru rozbouřenými vlnami vrchoviny. Prvek vodní hladiny a výrazná fasáda administrativní části jsou určujícím architektonickým výrazem stavby. K jednoduché hmotě výrobních hal v tmavě kovové barvě se pod úhlem přimyká třípodlažní administrativní budova.
Fasádní plášť tvoří kompozitní desky s vizuálně agresivnějším dřevěným dekorem, záměrně potlačujícím navazující hmotu haly. Objekt administrativy je ustupujícím podlažím materiálově propojen s výrobní halou, kde byl zase zpětně použit materiál administrativy na venkovním schodišti. Hlavní fasáda je opticky položena na vodní hladině, v níž se zrcadlí. Absence oplocení a provedené sadovnické úpravy okolí nečekané provedení výrobního objektu podtrhují.
Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Martin Zezula; spolupráce Ing. Zdeněk Tulis

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz