Výrobní hala firmy Cecho

Výrobní hala firmy Cecho

Polnička

(12. 3. 2019) Ateliér SANTIS

   
 
 
 
 

Výrobní hala firmy Cecho

Objekt firmy Cecho – Bohumil Cempírek je umístěn v Polničce na mírném návrší s dálkovým průhledem na Zelenou Horu, kompozičně v opozici k obytné zástavbě středu obce na protějším svahu, se zemědělským areálem v zádech. Je připojen ke struktuře obce, pevně ukotven v okolní krajině.
Svou kompozicí v prostoru vytváří stavba dojem pohybu a směřování, s nadsázkou je korábem plujícím cílevědomě k majáku na obzoru rozbouřenými vlnami vrchoviny. Prvek vodní hladiny a výrazná fasáda administrativní části jsou určujícím architektonickým výrazem stavby. K jednoduché hmotě výrobních hal v tmavě kovové barvě se pod úhlem přimyká třípodlažní administrativní budova.
Fasádní plášť tvoří kompozitní desky s vizuálně agresivnějším dřevěným dekorem, záměrně potlačujícím navazující hmotu haly. Objekt administrativy je ustupujícím podlažím materiálově propojen s výrobní halou, kde byl zase zpětně použit materiál administrativy na venkovním schodišti. Hlavní fasáda je opticky položena na vodní hladině, v níž se zrcadlí. Absence oplocení a provedené sadovnické úpravy okolí nečekané provedení výrobního objektu podtrhují.
Autorská zpráva

Autor: Ing. arch. Martin Zezula; spolupráce Ing. Zdeněk Tulis

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

10. 1. 2024 01:57:59. RYCHLÉ A URGENTNÍ PŮJČKY. Koncitik Stanislav

 
 
 
 

10. 1. 2024 01:57:59. RYCHLÉ A URGENTNÍ PŮJČKY. Koncitik Stanislav

  RYCHLÉ A URGENTNÍ PŮJČKY

Dobrý den, jsem Koncitik Stanislav, poctivý soukromý věřitel poskytující rychlé půjčky do 1 hodiny. Potřebuješ půjčku? Nabízím všechny typy půjček od 20 000 Kč do 70 000 000 Kč. Doba trvání mé půjčky je obvykle minimálně 1 měsíc a maximálně 30 let s nízkou úrokovou sazbou 2 %. Pokud vás výše uvedené nabídky zaujaly, dovolte mi, abych vám dnes pomohl svou prokázanou důvěryhodnou zkušeností! Kontaktujte mě prostřednictvím e-mailu: Koncitikstanislav7@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a