Vysílač Tokyo Sky Tree

Vysílač Tokyo Sky Tree

(3. 3. 2011) Autory nejvyšší volně stojící vysílací věže na světě jsou architekt Tadao Ando a sochař Kiiči Sumikawa.

 
 
 
 

Vysílač Tokyo Sky Tree

Autory nejvyšší volně stojící vysílací věže na světě jsou architekt Tadao Ando a sochař Kiiči Sumikawa.

Tokio (1. března) - Vysílač v Tokiu, který je stále ve výstavbě, se stal nejvyšší volně stojící vysílací věží na světě. Tokyo Sky Tree má nyní výšku 601 metrů, o metr tak překonal doposud nejvyšší vysílač, čínskou věž Canton Tower. Po svém dokončení má měřit 634 metrů. Uvedl to Hirotake Takanaši - mluvčí společnosti Tobu Tower Sky Tree Co., která má věž na starosti.

Nová věž má nahradit starší z roku 1958, která měří 333 metrů. Takanaši dodal, že výstavba zbývajících 30 metrů je rozhodující fází, která zahrnuje instalaci digitální antény. Podle plánu má být stavba dokončena v prosinci a slavnostní otevření se plánuje na jaro 2012.

Věž staví šest předních japonských mediálních společností. Jejím cílem je posílit přenos televizního a rozhlasového signálu v hlavním městě. Ve věži budou rovněž obchody, restaurace a další zábavní zařízení a má se stát novou turistickou atrakcí hlavního města. Svojí výškou překoná i druhou nejvyšší budovu světa, mrakodrap Tchaj-pej 101.

Vysílač navrhli architekt Tadao Ando a sochař Kiiči Sumikawa. Základy věže v barvě namodralého stříbra jsou trojúhelníkové a tvar věže se postupně mění na válec.

Stará věž Tokyo Tower je jedním z nejviditelnějších orientačních bodů ve městě. Ročně ji navštíví kolem tří milionů turistů, napsala agentura AP.

Doplněno Stavbaweb:

Tokyo Sky Tree

Architect(s): Nikken Sekkei
Dodavatel: Obayashi Corp.
Developer: Tobu Railway
Výška: 634 m
Projekt: 2006-2008
Začátek výstavby: červen 2009
Konec stavby konstrukční části: prosinec 2011
Slavnostní otevření: jaro 2012


Tadao Ando 

 

 

 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz