Vysílač Tokyo Sky Tree

Vysílač Tokyo Sky Tree

(3. 3. 2011) Autory nejvyšší volně stojící vysílací věže na světě jsou architekt Tadao Ando a sochař Kiiči Sumikawa.

 
 
 
 

Vysílač Tokyo Sky Tree

Autory nejvyšší volně stojící vysílací věže na světě jsou architekt Tadao Ando a sochař Kiiči Sumikawa.

Tokio (1. března) - Vysílač v Tokiu, který je stále ve výstavbě, se stal nejvyšší volně stojící vysílací věží na světě. Tokyo Sky Tree má nyní výšku 601 metrů, o metr tak překonal doposud nejvyšší vysílač, čínskou věž Canton Tower. Po svém dokončení má měřit 634 metrů. Uvedl to Hirotake Takanaši - mluvčí společnosti Tobu Tower Sky Tree Co., která má věž na starosti.

Nová věž má nahradit starší z roku 1958, která měří 333 metrů. Takanaši dodal, že výstavba zbývajících 30 metrů je rozhodující fází, která zahrnuje instalaci digitální antény. Podle plánu má být stavba dokončena v prosinci a slavnostní otevření se plánuje na jaro 2012.

Věž staví šest předních japonských mediálních společností. Jejím cílem je posílit přenos televizního a rozhlasového signálu v hlavním městě. Ve věži budou rovněž obchody, restaurace a další zábavní zařízení a má se stát novou turistickou atrakcí hlavního města. Svojí výškou překoná i druhou nejvyšší budovu světa, mrakodrap Tchaj-pej 101.

Vysílač navrhli architekt Tadao Ando a sochař Kiiči Sumikawa. Základy věže v barvě namodralého stříbra jsou trojúhelníkové a tvar věže se postupně mění na válec.

Stará věž Tokyo Tower je jedním z nejviditelnějších orientačních bodů ve městě. Ročně ji navštíví kolem tří milionů turistů, napsala agentura AP.

Doplněno Stavbaweb:

Tokyo Sky Tree

Architect(s): Nikken Sekkei
Dodavatel: Obayashi Corp.
Developer: Tobu Railway
Výška: 634 m
Projekt: 2006-2008
Začátek výstavby: červen 2009
Konec stavby konstrukční části: prosinec 2011
Slavnostní otevření: jaro 2012


Tadao Ando 

 

 

 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz