Výsledky soutěže Think Arch

Výsledky soutěže Think Arch

(28. 3. 2014) (ČTK) - Ve druhém ročníku soutěže pro studenty a mladé architekty Think Arch vyhrála v kategorii pro architekty do 40 let dvojice Martin Prokš a Marek Přikryl se stavbou, která doplnila ekologické koupaliště v Honěticích u Kroměříže. Mezi studentskými pracemi porota jako nejlepší vybrala návrh Jindřicha Ráftla Re:location, který představuje pozemskou stanici vesmírného výtahu. Tématem soutěže byly udržitelnost a efektivnější využití materiálů a energie v architektuře.

 
 
 
 

Výsledky soutěže Think Arch

(ČTK) - Ve druhém ročníku soutěže pro studenty a mladé architekty Think Arch vyhrála v kategorii pro architekty do 40 let dvojice Martin Prokš a Marek Přikryl se stavbou, která doplnila ekologické koupaliště v Honěticích u Kroměříže. Mezi studentskými pracemi porota jako nejlepší vybrala návrh Jindřicha Ráftla Re:location, který představuje pozemskou stanici vesmírného výtahu. Tématem soutěže byly udržitelnost a efektivnější využití materiálů a energie v architektuře.


V soutěži se sešlo celkem 52 prací. Organizátoři hledali architektonicky kvalitní práce, které jsou svou koncepcí přínosné pro životní prostředí a kvalitu vystavěného prostředí. Cílem přehlídky je propagace mladé a progresivní architektury. Vyhlašuje ji sdružení Centrum české architektury.

Vítězové mezi "staršími" architekty, studio Prokš Přikryl architekti, vyhráli s realizací stále více oblíbeného typu umělého koupaliště s přirozeným procesem čištění vody. Pro stavbu využili původní objekt zemědělského družstva. Ponechali železobetonový skelet a prostor mezi sloupy vyplnili občerstvením, jídelnou, půjčovnou sportovních potřeb a hygienickým zázemím. Celý dům se může otevřít do všech stran díky velkým vratům vsazeným mezi sloupy. Stavba je součástí regenerace usedlosti na turistický areál.

Druhé místo v kategorii do 40 let dostalo studio Raketoplán za stavbu stodoly v Benešově u Semil a třetí místo patří ateliéru Archport za Dům Babu v Praze Kyjích.

Druhé místo mezi studentskými pracemi porota dala týmu autorů Eliška Dytrychová, Zuzana Tomková, Dominika Taklová, Šimon Dušek, Ondřej Novák, Alnur Nurmakhanov za projekt Manešovická zastávka, několikrát publikovaný a i dalšími odborníky vyzdvihovaný projekt. Třetí mezi studenty je Vendula Urbanová s projektem Dům s divadlem na vesnici pro Janov u Litomyšle. Zvláštní uznání poroty dostal Martin Bělkovský za projekt Revitalizace bývalého fotbalového stadionu za Lužánkami.

Doplněno Stavbaweb:
Všechny vítězné projekty včetně videoprezentací najdete na stránkách Think Arch. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz