Výstava Ateliér LabArch A3 VŠUP

Výstava Ateliér LabArch A3 VŠUP

(1. 10. 2012) Výstava studentských prací ateliéru Imricha Vaška a Martina Gsandtnera z LabArch A3 VŠUP Praha bude zahájena ve středu 3.10. v 19:00 hodin v prostoru A-Lab Galerie Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1.

 
 
 
 

Výstava Ateliér LabArch A3 VŠUP

Výstava studentských prací ateliéru Imricha Vaška a Martina Gsandtnera z LabArch A3 VŠUP Praha bude zahájena ve středu 3.10. v 19:00 hodin v prostoru A-Lab Galerie Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1.Výstava Galerie moderního umění v New Yorku je prezentací pedagogického procesu nového ateliéru LabArch A3 na VŠUP, který od podzimu 2011 vedou prof. akad. arch. Imrich Vaško a MgA. Martin Gsandtner, M.Sc.

Záměrem akademického zkoumání architektury ve změněných reáliích současné informační společnosti je obsahové, formální a metodologické testování disciplíny v celém jejím návrhovém procesu. Šest vybraných studentských projektů prezentuje aplikaci strukturovaných – digitálních a technologických produkčních metod navrhování - od transkripcí abstraktních geometrií nanostruktur po architektonické interpretace Galerie moderního umění v New Yorku - jako manifest změněný paradigmatem architektury 21. století. Pokusným teritoriem výzkumu ateliéru A3 na VŠUP se stala původní parcela architektonického manifestu 20. století – Guggenheimovo muzeum od F. L. Wrighta.

Vystavující studenti: Jana Hejlová, Tadeáš Klaban, Jakub Lukeš, Shota Tsikoliya, David Kovařík a Veronika Kopecká

Semestrální zadání Galerie moderního umění v New Yorku:

Svazující princip "Je tu dost místa na dně" od Richarda Feynmana, který otevřel koncept úplně nového světa. "Na velmi nízké úrovni míry, máme nové druhy sil a nové druhy možností, nové druhy efektů. Problematika výroby a rozmnožování materiálů bude úplně odlišná. Jsem inspirovaný strukturálními jevy, ve kterých jsou používané odlišné síly, tvořící opakující se způsoby všech druhů módních a podivných efektů."

Prefix nano je odvozený z řeckého n'anos, což znamená "trpaslík". Nano je biliontina, hustota, pulzující příroda, manipulace a kontrola. Neviditelné tkaniny svou bohatostí nabízejí variace různorodé komplexní struktury. Otevřením nano kosmu vznikají možnosti sledování inteligentního a pulzujícího propojení monotónních specifik. Vzestupná přeměna z mono- na stereotomii vzniká laděním proměnlivosti v závislosti od jejich algoritmu charakteru a výkonu. Takovýto rozsah fantomovského spektra svou komplexní materií a různorodostí konvenčních struktur ulehčuje pokročilou organizaci a přizpůsobení se základní vlastnosti fenoménu o|su|bjektu. Cílem není reprezentovat mimiku neviditelných specifik fantomů z fotografie do architektonického prostoru. Hlavním cílem je asociativně transformovat logiku organizace struktur obrazů neuvěřitelně malých materií nano fenoménu do pulzujícího, hustě a diverzně frekventovaného prostoru. Mohla by to být městská autobusová stanice, městské nádraží, městská knihovna nebo nové muzeum moderního umění. Nechejte se inspirovat neskutečně malými fantomy, extrahujte jejich geometrii do abstraktní podoby, alternujte a produkujte série možných abstraktních definicí prostorové geometrie, které nejsou poháněné monotónním architektonickým programem. Zaměřte se na detailnost tkání, jejich šíření informací, jejich pružnost a vzájemnou návaznost.

Elastická tektonika Galerie moderního umění v New Yorku:

Po dobu semestru studenti sledovali logiku přírodních systémů a jejich následnou transkripci do systému fungování nového galerijního prostoru. Byla sledována struktura prostoru a přehodnocována její morfologie do nové podoby materializace fasády, provozu a konstrukční dimenze. Záměrem projektu bylo rozšíření katalogu vznikající tektoniky povrchů jako návaznosti k předcházejícímu výzkumu nových geometrií.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

17. 5. 2015 09:38:50. Re: Výstava Ateliér LabArch A3 VŠUP. jiri jarkovsky

17. 5. 2015 09:40:49. Re: Výstava Ateliér LabArch A3 VŠUP. www.chufu.webgarden.cz

 
 
 
 

17. 5. 2015 09:38:50. Re: Výstava Ateliér LabArch A3 VŠUP. jiri jarkovsky

  hallo ca va? www.documenta.webgarden.cz

17. 5. 2015 09:40:49. Re: Výstava Ateliér LabArch A3 VŠUP. www.chufu.webgarden.cz

  já se chystám postavit v new yorku stavbu ze špejlat ale nemám peníze ..na špejlata a na letenku ..www.mars666.webgarden.cz

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz