Výstava Rodinné domy V4 a přednáška Jana Tesaře

Výstava Rodinné domy V4 a přednáška Jana Tesaře

(9. 12. 2019) V pondělí 9. prosince na FA ČVUT

 
 
 
 

Výstava Rodinné domy V4 a přednáška Jana Tesaře

KDY: pondělí 9.12.2019 vernisáž v 18:00, přednáška v 18:30
KDE: Fakulta architektury ČVUT, Thákurova 9, 166 34 Praha 6 – dvorana u schodiště a přednášková místnost 152/153

Rodinné domy V4 2019
Asociace maďarských architektů ve spolupráci s Balassi Institutem Praha a FA ČVUT uvádí odbornou výstavu Rodinné domy Visegrádské čtyřky.
Jak si stojí čeští architekti v porovnání s autory z dalších zemí Visegrádské čtyřky? Výstava nabídne srovnání nejlepších rodinných domů v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.
 
Výstavu zahájí: Jan Jakub Tesař
Výstavou provede: András Borsos

Výstava zároveň probíhá v Budapešti, Praze, Krakově, Bukurešti, Ljubljaně, Bratislavě a v Košicích.

Událost na Facebooku

Od  18.30 navazuje přednáška Jana J. Tesaře o realizovaných stavbách a studiích v rámci jeho architektonické praxe v rámci kanceláře Stempel & Tesař architekti.

Jan Jakub Tesař: Tvorba Stempel & Tesař architekti

Jan J. Tesař představí na příkladech realizovaných staveb a studií tvorbu kanceláře Stempel & Tesař architekti. Autor se podělí o zkušenosti  z průběhu povolování a realizace staveb a o vztazích s klienty při návrzích individuálních staveb pro bydlení.
Přednáška navazuje na zahájení výstavy.

Událost na Facebooku


podle podkladů pořadatele


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.