Výstava: Rožnov ve 21. století

Výstava: Rožnov ve 21. století

(22. 4. 2013) (ČTK) - Možnou podobu Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku ukazuje od pátku 19. dubna výstava nazvaná Rožnov ve 21. století. Vize rozvoje města z pohledu architektury a urbanismu jsou k vidění v prostorách rožnovského kina. Výstava je jedním z výstupů více než rok trvajícího projektu studentů architektury pražského ČVUT, sdělil dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

 
 
 
 

Výstava: Rožnov ve 21. století

(ČTK) - Možnou podobu Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku ukazuje od pátku 19. dubna výstava nazvaná Rožnov ve 21. století. Vize rozvoje města z pohledu architektury a urbanismu jsou k vidění v prostorách rožnovského kina. Výstava je jedním z výstupů více než rok trvajícího projektu studentů architektury pražského ČVUT, sdělil dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.


Iniciátory projektu byli rožnovští architekti Daniel Baroš, Michal Nejezchleb a historik Lukáš Perutka. Smyslem je snaha obnovit u veřejnosti zájem o architekturu, urbanismus a životní prostředí v Rožnově.

"Je třeba zamýšlet se neustále nad budoucím rozvojem a směřováním města a v souvislosti s tím i okolní krajiny. Ne příliš kvalitní architektonickou tvorbu posledních desetiletí bude nutno vyvážit. Projekt se snaží nalézt jiné soudobější alternativy. Dáváme prostor mladým tvůrcům s energií pro nové neotřelé nápady," uvedli tvůrci na internetových stránkách projektu www.roznov21.cz.

Studenti navrhli například nové dopravní řešení širšího centra včetně parkování. Nově definovali turistické okruhy zahrnující i nyní nenavštěvované části města. "Byl řešen nevalný stav a vzhled obchvatu náměstí a přilehlých ploch směrem k náměstí a směrem k pivovaru. Náměstí dostalo nový objekt radnice na místě obchodního domu a jeho plocha byla navržena tak, aby zde vznikl důstojný a reprezentativní městský prostor. V centru byly hledány polohy pro příjemné a prestižní bydlení v blízkosti středu města. Směrem k lávce přes Bečvu bylo umístěno nové kulturní centrum," uvedl Nejezchleb.

Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout také výstupy z letní školy architektury, která se zabývala obytnou zástavbou v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Výstava se 5. května přestěhuje z kina na Masarykovo náměstí a poté na radnici.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz