Výstava: Rožnov ve 21. století

Výstava: Rožnov ve 21. století

(22. 4. 2013) (ČTK) - Možnou podobu Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku ukazuje od pátku 19. dubna výstava nazvaná Rožnov ve 21. století. Vize rozvoje města z pohledu architektury a urbanismu jsou k vidění v prostorách rožnovského kina. Výstava je jedním z výstupů více než rok trvajícího projektu studentů architektury pražského ČVUT, sdělil dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

 
 
 
 

Výstava: Rožnov ve 21. století

(ČTK) - Možnou podobu Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku ukazuje od pátku 19. dubna výstava nazvaná Rožnov ve 21. století. Vize rozvoje města z pohledu architektury a urbanismu jsou k vidění v prostorách rožnovského kina. Výstava je jedním z výstupů více než rok trvajícího projektu studentů architektury pražského ČVUT, sdělil dnes ČTK mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.


Iniciátory projektu byli rožnovští architekti Daniel Baroš, Michal Nejezchleb a historik Lukáš Perutka. Smyslem je snaha obnovit u veřejnosti zájem o architekturu, urbanismus a životní prostředí v Rožnově.

"Je třeba zamýšlet se neustále nad budoucím rozvojem a směřováním města a v souvislosti s tím i okolní krajiny. Ne příliš kvalitní architektonickou tvorbu posledních desetiletí bude nutno vyvážit. Projekt se snaží nalézt jiné soudobější alternativy. Dáváme prostor mladým tvůrcům s energií pro nové neotřelé nápady," uvedli tvůrci na internetových stránkách projektu www.roznov21.cz.

Studenti navrhli například nové dopravní řešení širšího centra včetně parkování. Nově definovali turistické okruhy zahrnující i nyní nenavštěvované části města. "Byl řešen nevalný stav a vzhled obchvatu náměstí a přilehlých ploch směrem k náměstí a směrem k pivovaru. Náměstí dostalo nový objekt radnice na místě obchodního domu a jeho plocha byla navržena tak, aby zde vznikl důstojný a reprezentativní městský prostor. V centru byly hledány polohy pro příjemné a prestižní bydlení v blízkosti středu města. Směrem k lávce přes Bečvu bylo umístěno nové kulturní centrum," uvedl Nejezchleb.

Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout také výstupy z letní školy architektury, která se zabývala obytnou zástavbou v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Výstava se 5. května přestěhuje z kina na Masarykovo náměstí a poté na radnici.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz