Výstava Studenti programu Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT a jejich hosté

Výstava Studenti programu Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT a jejich hosté

(5. 11. 2014) V pondělí 20. října 2014 v 17.00 hodin byla v atriu Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze (Thákurova 7, Praha 6) zahájena výstava studentských prací s názvem Studenti programu Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT a jejich hosté. Shlédnout ji tedy mohli i návštěvníci Dne otevřených dveří (22.října 2014), kdy se fakulta otevírá pro zájemce o studium. Výstava potrvá do 14. 11. 2014.

 
 
 
 

Výstava Studenti programu Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT a jejich hosté

V pondělí 20. října 2014 v 17.00 hodin byla v atriu Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze (Thákurova 7, Praha 6) zahájena výstava studentských prací s názvem Studenti programu Architektura a stavitelství Fakulty stavební ČVUT a jejich hosté. Shlédnout ji tedy mohli i návštěvníci Dne otevřených dveří (22.října 2014), kdy se fakulta otevírá pro zájemce o studium. Výstava potrvá do 14. 11. 2014.Rozsáhlou výstavu studentských prací zahájili vedoucí katedry architektury Fakulty stavební ČVUT doc.Ing.arch. Václav Dvořák, CSc., děkan Fakulty architektury ČVUT v Praze prof.Ing.arch. Ladislav Lábus, Hon.FAIA, vedoucí katedry urbanismu a územního plánování doc.Ing.arch. Ivan Vorel, CSc. a další členové katedry architektury fakulty stavební ČVUT v Praze. Vernisáže výstavy se zúčastnili další významní hosté a řada studentů.

Na výstavě jsou představeny zejména práce studentů programu Architektura a stavitelství, které získaly ocenění „Žlutá karta“ v uplynulém akademickém roce 2013/2014. Žlutá karta je oceněním bez určení pořadí, které uděluje katedra architektury vynikajícím studentským semestrálním ateliérovým projektům.

Zajímavé jsou též vystavené návrhy lávky pro pěší přes Bělehradskou ulici v Praze, zpracované studenty tzv. konstrukčního ateliéru, spojující architektonický návrh s konstrukčním a statickým řešením. Ateliér se zaměřuje na rozpracování architektonického návrhu do podrobného konstrukčního řešení celé stavby či její vybrané části, včetně stavebních a architektonických detailů, předběžného statického výpočtu a generelu technických zařízení budov.

Samostatná část výstavy prezentuje výsledky předmětu „Základy architektonického kreslení“, který studenti absolvují na začátku studia. V tomto předmětu se studenti seznamují se způsoby zobrazování tužkou (axonometrie, perspektivy), tvorby stínů, odrazů ve vodě, střech, kleneb, soubory objektů a jejich okolí, vytvářené zpaměti podle ortogonálních zadání. Tento předmět ověřuje představivost a předpoklady studentů pro program Architektura a stavitelství.

Již tradičně jsou vystaveny i práce studentů – hostů z katedry urbanismu a územního plánování. Letošním hostem jsou dále studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze, kteří představují své práce navržené pro soutěže Olověný Dušan a Druhá Kůže. Celá výstava je doplněna řadou 3D modelů, které studenti v průběhu svého studia vytvářejí.
tisková zpráva 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz