Výstavní stánek Lasvit via Lucis

Výstavní stánek Lasvit via Lucis

(8. 6. 2016) Studio pha 

   
 
 
 
 

Výstavní stánek Lasvit via Lucis

Návrh volně navazuje na intenzivní tvarosloví barokně-klasicistních prostor Paláce Serbollini, určených výhradně pro expozici svítidel společnosti Lasvit během milánského veletrhu Salone del Mobile 2016.
Podstatným aspektem instalace byla potřeba zajistit individuální prostor často objemným světelným plastikám a technické řešení jejich nosného systému. Zvolená forma apsidy či niky, charakteristická doplněním, sochou, oltářem či jiným ústředním objektem, vymezuje jednotlivé prostory a stává se zároveň závěsnou konstrukcí.
Jejich volné rozmístění po ploše sálu připomíná barokní bál, kde se tajemné postavy ozdobené vzácnými šperky pohybují po parketu, nezávazně se baví či se vzhlížejí ve velkoformátových ludvíkovských zrcadlech. Ocelová konstrukce opláštěná černým barrisolem je pojata jako fullerovské geodetické kupole. Ostře řezané plochy asociují příbuznost s tradicí českého broušeného skla, ale i kubistickým tvaroslovím, jehož návaznost na barokní principy je často artikulována.
Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal


Výstavní stánek Lasvit via lucis
Autoři: Marek Deyl, Jan Šesták, Martin Vybíral / Studio pha
Místo: Palazzo Serbelloni, Milán, Itálie / veletrh Salone del Mobile 2016
Dodavatel: CS Lyon Praha / Barrisol
Investor: Lasvit

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz