Výstupní stanice lanové dráhy na Pustevnách

Výstupní stanice lanové dráhy na Pustevnách

Na Pustevnách, Trojanovice

(8. 9. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Výstupní stanice lanové dráhy na Pustevnách

Jsme rádi, že můžeme pracovat na projektu stavby na Pustevnách. Moderní přestavba výstupní stanice se nachází v blízkosti památky Libušín od architekta Dušana Jurkoviče. Bylo zapotřebí skloubit funkční požadavky investora, vyjádření památkového úřadu a chráněné krajinné oblasti Beskydy. Navrhli jsme otevřený koncept restaurace s panaromatickými výhledy do okolí. Soudobý přístup k architektuře je založen na místních tradičních materiálech – dřevo, kámen. Věříme, že realizace stavby obohatí areál Pusteven a nastartuje obnovu kultovního místa na jednom z turisticky nejvíce navštěvovaném místě v kraji.

Horní stanice lanové dráhy byla navržena a postavena tak, aby mohla v budoucnu bez dalších zásahů sloužit nové kabinkové lanovce. „V současnosti se zpracovává projekt pro územní rozhodnutí a stavební povolení,“ informovala zástupkyně střediska Dita Korčák Hrtusová. Lanovka ročně přepraví asi 200 000 lidí, lyžařů i pěších turistů.

Tisková zpráva
Foto: Studio Toast


Autor: Kamil Mrva Architects, s.r.o. – Kamil Mrva, Václav Kocián; spolupráce Jan Stuchlík, Martin Vymetálek
Statika: Tomáš Šenovský

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
49.5003050
18.2491979
Výstupní stanice lanové dráhy na Pustevnách

Výstupní stanice lanové dráhy na Pustevnách
Na Pustevnách
Trojanovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

3. 8. 2023 15:03:52. rychlá a spolehlivá nabídka půjčky. Šárka Vizinová

 
 
 
 

3. 8. 2023 15:03:52. rychlá a spolehlivá nabídka půjčky. Šárka Vizinová

  Dobrý den, máte zájem o půjčku? nabízíme podnikatelskou půjčku, osobní půjčku, půjčku na auto, půjčku, studentskou půjčku, obchodní úrok, zástavní právo pro obchodní expanzi v rozsahu od jakékoli částky bez poplatku předem. Naše nabídka je jednoduchá a rychlá. nabízíme půjčky jak investorům, tak společnostem. e-mail: sarkavizinova48@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a