Wamhouse: Restaurace Hot Paper

Wamhouse: Restaurace Hot Paper

(4. 4. 2012) Hlavním prvkem restaurace je motiv novin, který se objevuje jak v názvu, tak v interiéru ve formě tapet a „potrhaných“ stěn a na nábytku.

 
 
 
 

Wamhouse: Restaurace Hot Paper

Hlavním prvkem restaurace je motiv novin, který se objevuje jak v názvu, tak v interiéru ve formě tapet a „potrhaných“ stěn a na nábytku.

Návrh restaurace zahrnoval vytvoření interiéru, ale také názvu restaurace, loga a elevace, tedy komplexní image podniku. Hosté restaurace by měli být překvapeni jejím názvem Hot Paper, aniž by věděli, co mají očekávat – horké novinky nebo menu z horkých novin.Plocha jídelny restaurace má jen 98 m2, takže bylo nutné vhodně oddělit bar od vestibulu, aniž by se zabralo moc plochy, a přitom dodržet ergonomická pravidla. Stoly jsme záměrně ponechali neizolované, takže prvek potrhaných zdí je viditelný odevšad, a pro oživení interiéru jsme přidali několik velkých rostlin.


 
V návrhu restaurace jsme použili hlavně pět materiálů – přírodní dub, tapetu s motivem novin, mléčně šedé dlaždice a také černé a fialové. Restauraci jsme bohatě vybavili osvětlením, které zvláště po setmění zdůrazňuje rozeklané obrysy stěn. Na toaletách jsou nejen skutečné noviny, ale také frézovaná dlažba s vytištěnými jmény měst.


 
Zajímavým prvkem jsou nahrávky, které je slyšet na toaletách a které nabízejí lekce cizích slov a frází. Kromě černé jsme šedou dlažbu doplnili o živé barvy – růžovou na dámské a zelenou na pánské toaletě. Barvy se objevují na stěnách jako stálá hladká omítka a na vertikálních dekorativních topných tělesech.
nbsp;
Wamhouse: Restaurace Hot Paper
Architekt: Wamhouse
Místo: Tczew, Východní Pomoří, Polsko
Dokončení realizace: Únor 2012
Autorka: Karina Wiciak
Foto: Mariusz Warsinski (Wamhouse)

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz