Wavin Tempower pro tepelný komfort a úsporu nákladů

Wavin Tempower pro tepelný komfort a úsporu nákladů

(20. 9. 2022) Vedle úsporného provozu patří k výhodám systému i absolutně tichý chod a nulový průvan

   
 
 
 
 

Wavin Tempower pro tepelný komfort a úsporu nákladů

Společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, představila novinku v podobě stropních a nástěnných sálavých panelů Wavin Tempower, které slouží k efektivnímu a komfortnímu vytápění a chlazení rodinných i bytových domů. V kombinaci s inteligentním regulačním systémem navíc dokáží svým uživatelům uspořit až 40 % nákladů za topení a chlazení.

Vedle úsporného provozu patří k výhodám systému Tempower i absolutně tichý chod a nulový průvan. Panely totiž nevyužívají žádný ventilátor ani výústky, takže při topení či chlazení nevzniká nežádoucí proudění vzduchu ani hluk. Teplota teplonosné kapaliny je jen mírně vyšší, anebo v případě chlazení nižší než teplota místnosti, což podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie, například geotermální energie pomocí tepelného čerpadla, které lze použít jak pro topení, tak i chlazení. Jako zdroj tepla lze využít i běžný kondenzační plynový kotel či elektrokotel, pro účely chlazení je pak ovšem potřeba připojit další zařízení, například klimatizační jednotku.

Jednoduchá montáž
Systém Tempower se dodává na stavbu v podobě předmontovaných panelů, které jsou k dispozici ve více rozměrových variantách. Jednotlivé panely se zabudovávají přímo do stropní nebo stěnové konstrukce, montáž je tedy velmi rychlá a jednoduchá. „V současné době máme k dispozici celkem pět systémů, přičemž konkrétní volba vždy závisí na konstrukci stropů či stěn. Například v případě rodinného domu se sádrokartonovými stropy je ideální Tempower CD-4, pro velké budovy, které mají železobetonové stropy, se zase používá systém CW-90,“ říká Barbara Kotulánová, marketingová manažerka společnosti Wavin Czechia, s tím, že velký zájem výrobce očekává zejména ze strany drobných stavebníků, kteří v souvislosti s rostoucí cenou energií budou hledat ta nejúspornější řešení. 

Úspory díky inteligentní regulaci
Stropní a stěnové sálavé systémy Tempower lze stejně jako standardní radiátory či podlahové topení propojit s inteligentním regulačním systémem Wavin Sentio, který díky integrované technologii umí jednotlivá zařízení zapínat ve chvíli, kdy je to skutečně potřeba, a zajistit tak požadovanou teplotu a tepelný komfort v průběhu celého dne. Teplotu lze nastavit přímo na termostatu, nebo přes aplikaci pomocí PC nebo mobilního telefonu. Úspory nákladů za topení pak dosahují až 40 %.

podle podkladů společnosti Wavin

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz