Werk Aréna - nová multifunkční aréna v Třinci

Werk Aréna - nová multifunkční aréna v Třinci

(12. 10. 2012) Poklepáním základního kamene byla v Třinci zahájena výstavba nové víceúčelové haly. Multifunkční stadion, jehož vybudování vyjde na 700 miliónů korun, ponese název Werk Aréna a stane se mimo jiné novým domovem třineckých hokejistů. Třípodlažní hala, s jejímž uvedením do provozu se počítá v červnu 2014, bude mít kapacitu 5200 míst. Autorem projektu je Architektonický ateliér Ing. arch. Milana Šuráně (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Werk Aréna - nová multifunkční aréna v Třinci

Poklepáním základního kamene byla v Třinci zahájena výstavba nové víceúčelové haly. Multifunkční stadion, jehož vybudování vyjde na 700 miliónů korun, ponese název Werk Aréna a stane se mimo jiné novým domovem třineckých hokejistů. Třípodlažní hala, s jejímž uvedením do provozu se počítá v červnu 2014, bude mít kapacitu 5200 míst. Autorem projektu je Architektonický ateliér Ing. arch. Milana Šuráně (doplněno Stavbaweb).

Multifunkční WERK ARENA v Třinci – vizualizace Multifunkční WERK ARENA v Třinci – vizualizace
Moderní sportovní stánek počítá s širokým využitím pro sportovní, kulturní a společenské akce v třineckém regionu. WERK ARENA bude novým sídlem extraligového týmu HC Oceláři Třinec, ale využití najde, i pokud jde třeba o halové sporty, freestyle motocross, koncerty či kongresy.
Generálním dodavatelem multifunkční haly se na základě výběrového řízení stala stavebně-inženýrská společnost SYNER, která už zahájila zemní práce. Firma SYNER má s výstavbami a rekonstrukcemi sportovních areálů bohaté zkušenosti. V minulosti postavila několik aquaparků, atletických hal, zimních stadionů, fotbalových hřišť i golfový resort. Na stavbě haly a okolního areálu se mají podílet i další místní společnosti, takže tato investice podpoří i zaměstnanost ve zdejším regionu.

Aréna bude samozřejmě splňovat aktuální kritéria na takto víceúčelově zaměřené objekty. Počítá se s bezbariérovými přístupy pro vozíčkáře, s budováním adekvátních parkovacích ploch, chodníků a příjezdových komunikací. Kapacita hlediště dosáhne přibližně 5200 diváků. Celková plocha řešeného území bude 44,5 tisíce metrů čtverečních, z toho 10,5 tisíce metrů čtverečních činí plocha zastavěná samotnou halou. Pro halu přitom projektanti zvolili materiály typické pro Třinec, tedy ocel a beton. Navržená aréna má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží. Třetí nadzemní podlaží bude mít pouze provozně obslužný charakter.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz