Wienerberger e4 dům

Wienerberger e4 dům

(17. 4. 2019) Stavba prvního vzorového domu e4 startuje!

   
 
 
 
 

Wienerberger e4 dům

Společnost Wienerberger, výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, zahájila dne 12. 4. 2019 stavbu prvního domu z programu Wienerberger e4 dům. Vzorový dům bude stát na pozemku soukromého investora v Újezdu u Průhonic. Program Wienerberger e4 dům představuje ucelené řešení výstavby cihlových rodinných domů podle náročných požadavků směrnice EU o energetické náročnosti budov platné od roku 2020. Jde o novou generaci cihlových domů splňujících moderní nároky na bydlení a životní styl v následujících desetiletích.

e4 z
namená, že domy jsou energeticky efektivní, ekonomické, ekologické a bydlení v nich je zdravé a plné emocí. Mezi jejich hlavní charakteristiky patří vynikající tepelněizolační parametry. Domy e4 jsou charakteristické vysokou užitnou hodnotou a jsou cenově příznivé. Vynikající poměr cena/výkon vyplývá jak z konstrukčního řešení, tak ze služeb programu e4, které pomáhají usnadnit investorovi celou výstavbu e4 domu. „V rámci uvedení programu e4 na trhu v České republice se může zákazník a budoucí majitel rodinného domu e4 opřít ve fázi přípravy o certifikované projektanty. Ti jsou odborně proškoleni v oblasti povinných i doporučených pravidel pro navrhování těchto kvalitních cihlových domů. Konstrukční řešení domu e4 byla vytvořena ve spolupráci s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT. Dále v rámci sdružení certifikovaných stavebních firem v programu Wienerberger e4 dům garantujeme termíny dokončení a ceny domu,“ vysvětluje Ing. Roman Busta, MBA, obchodní ředitel společnosti Wienerberger. Domy e4 respektují individuální požadavky investora, protože se nejedná o typová řešení. Jejich stavbu lze zvládnout i svépomocí. „Pro zákazníky, kteří si e4 dům staví svépomocí, nabízíme nezávislá kontrola stavby a služby orientované na podporu přímo na stavbě. Jednou z nich je například odborné zakládání stavby. Pro zákazníky e4 domů jsme zabezpečili přednostní dodávky cihel Porotherm a pálených tašek Tondach,“ doplňuje Roman Busta.

Autorem prvního vzorového domu e4 je Ing. arch. Bohumil Brůža. Stal se vítězem architektonické soutěže společnosti Wienerberger, jejímž hlavním tématem byla realizace domů s téměř nulovou spotřebou energie (nZEB). Dům byl projektován dle principů e4, tj. jedná se o dům s celokeramickou obálkou z cihel Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach a lícového zdiva Terca. Konstrukčně je využito systému jednovrstvého obvodového zdiva. První vzorový dům e4 v České republice je realizován pro rodinu Ing. Karla Vlčka a postaví ho firma Harmony SZ, a. s. Ta se spolu s dalšími dvaadvaceti stavebními firmami sdružení Wienerberger e4 dům specializuje na výstavbu e4 rodinných domů v rámci celé České republiky. Toto sdružení navazuje na 15 let zkušeností a přes 1000 postavených rodinných domů pod názvem Porotherm dům Wienerberger.

e4 dům je:
● Ekonomický
– stavba z keramických stavebních materiálů představuje na soudobém realitním trhu dostupnou a dlouhodobě výhodnou investici;
● Energeticky efektivní
– díky tepelné akumulaci a skvělým izolačním vlastnostem keramických materiálů snižuje celkové energetické nároky a zabezpečuje tepelnou pohodu uvnitř stavby v zimě i v létě;
● Ekologický
– je postaven z přírodních surovin, minimalizuje dopady na životní prostředí a zodpovědně hospodaří s přírodními zdroji;
● Emocí plný
– e4 není jen dům, je to domov, zajišťuje vysokou úroveň bydlení z hlediska zdraví (keramické materiály nevylučují žádné škodlivé látky), pohodlí, bezpečí i estetiky.

Myšlenka a principy e4 zaujala i další významné výrobce ve stavebnictví. Partnery Programu e4 a také prvního e4 domu se staly firmy Baumit, spol. s r. o., Fisher international, s. r. o., divize Isover Saint-Gobain Construction Products, G Servis CZ, s. r. o., Wafe, s. r. o., Regulus, spol. s r. o., Schiedel, s. r. o, Siko koupelny, a. s., Vekra Window holding, a. s, Pipelife Czech, s. r. o., Semmelrock Stein+Design Dlažby, a. s., a CSI, a. s.

Veškeré informace o programu Wienerberger e4  dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

wd s použitím podkladů společnosti Wienerberger

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.