Yankee Stadium v New Yorku

Yankee Stadium v New Yorku

(19. 4. 2013) (ČTK) - Před 90 lety, 18. dubna 1923, byl v New Yorku otevřen stadion Yankee Stadium. Během pětaosmdesáti let své existence hostil bezpočet baseballových zápasů, ale i řadu dalších sportovních a společenských událostí. V září 2008 však byl tento legendární stadion uzavřen a dnes je na jeho místě už jen park.

 
 
 
 

Yankee Stadium v New Yorku

(ČTK) - Před 90 lety, 18. dubna 1923, byl v New Yorku otevřen stadion Yankee Stadium. Během pětaosmdesáti let své existence hostil bezpočet baseballových zápasů, ale i řadu dalších sportovních a společenských událostí. V září 2008 však byl tento legendární stadion uzavřen a dnes je na jeho místě už jen park.

Yankee Stadium 1928-1936 (zdroj: Wikipedia /Photo scanned, cropped, and downsized, from the book Yankee Stadium: 75 years of Drama, Glamor, and Glory, by Ray Robinson and Christopher Jennison, 1998, p.41) Yankee Stadium - srpen 2002  (zdroj: Wikipedia, autor: Severin St. Martin)
Yankee Stadium (zdroj: BuickCenturyDriver /wikipedia)
Třípatrová sportovní aréna vyrostla v jižním Bronxu počátkem 20. let minulého století. Od samotného počátku byla domovem klubu New York Yankees, který se do té doby musel dělit o hřiště s konkurenčním týmem New York Giants.

Velkou zásluhu na vybudování stadionu měl legendární hráč baseballu Georg Hermann Ehrhardt, známý jako Babe Ruth. Svými výkony totiž přesvědčil majitele klubu Yankees, že investice do pořízení stadionu má smysl. Na svou dobu velkoryse pojatému sportovišti se proto běžně přezdívalo "dům, který postavil Ruth."

Klub New York Yankees odehrál na stadionu až do jeho uzavření 6581 zápasů a oslavil na něm zisk 26 titulů Světové série. Stadion však nežil pouze baseballem. Vcelku často se na jeho ploše hrál také americký fotbal a v předvečer druhé světové války na něm změřil síly německý šampion v boxu Max Schmeling s afroameričanem Joem Louisem.

Stadion s kapacitou kolem 60.000 diváků byl také oblíbeným místem konání nejrůznějších společenských akcí. Své koncerty na něm odehrály například kapely U2 či Pink Floyd a byl i oblíbeným místem masových setkání Svědků Jehovových.

Yankee Stadium (1923)
Yankee Stadium (2009)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz