Yasutaka Yoshimura Architects: Budova společnosti Nakagawa

Yasutaka Yoshimura Architects: Budova společnosti Nakagawa

(4. 1. 2011) Japonský atelier Yasutaka Yoshimura Architects navrhl pro společnost Nakagawa Masashichi Shoten, která více jak 300 let vyrábí tradiční ruční technikou přízové a lněné tkaniny, administrativni objekt s velkoobchodními prostory.

 
 
 
 

Yasutaka Yoshimura Architects: Budova společnosti Nakagawa

Japonský atelier Yasutaka Yoshimura Architects navrhl pro společnost Nakagawa Masashichi Shoten, která více jak 300 let vyrábí tradiční ruční technikou přízové a lněné tkaniny, administrativni objekt s velkoobchodními prostory.Místo: Nara City, Japan
Klient: Nakagawa Masashichi Shoten
Ocelová, jednopodlažní konstrukce
Architekt:
Yasutaka Yoshimura Architects
Statika: Mitsuda Structural Consultants
Art Director: Manabu Mizuno (good design company)
Celková podlažní plocha: 1 459,53 m2
Max výška: 6,2 m
Zatímco původně byly prostory pro obchodní jednání (čajové obřady) a sklady zboží v oddělených budovách, společnost Nakagawa Masashichi Shoten se rozhodla, že v novém objektu budou sloučeny do jednoho zařízení.

Zadáním tedy bylo vytvořit flexibilní pracovní a skladovací prostory sloučené v jednopodlažním objektu s přilehlou parkovací plochou.
Vznikla série jednotlivých malých prostor, "objektů", která poskytuje rozsáhlý otevřený a propojený vnitřní prostor.
Šest různých výkladců na první pohled vypadá jako oddělené budovy. Nicméně, po vstupu zjistíte, že za každým prostorem je připojen další.
Objekt je inspirován tradičním japonským systemem machiya,  který je charakteristický malou prodejnou ve vstupu, za kterou se skrývá velký vnitřní prostor. Architekti navrhli budovu společnosti Nakagawa Masashichi Shoten jako "machiyu budoucnosti", kombinující intimitu malého a velkého otevřeného víceúčelového prostoru.
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz