YIT Rokytka

YIT Rokytka

(10. 4. 2015) Původní brownfield se v nadcházejících letech promění na novou obytnou čtvrť.

 
 
 
 

YIT Rokytka

YIT PROMĚNÍ TVÁŘ PRAŽSKÉHO HLOUBĚTÍNA
 Developerská společnost YIT, která staví nízkoenergetické byty ve finském stylu, přichází na pražský rezidenční trh s novým rozsáhlým projektem v Hloubětíně. Původní brownfield na ploše více než 9 hektarů v sousedství Rokytky se v nadcházejících letech promění ve zcela novou živou čtvrť s bytovými domy, viladomy a obchodními prostory, ve které najde domov téměř 2 000 obyvatel. V horizontu pěti až osmi let zde YIT v několika etapách plánuje vystavět přibližně 900 bytových jednotek s novou infrastrukturou, parkovou zelení, sportovišti a dalšími plochami pro volnočasové aktivity.

Brownfield, který se nachází v katastrálním území Hloubětín mezi ulicemi Kolbenova, Kbelská a Poděbradská, projde rozsáhlou revitalizací. „Naší vizí je vytvoření zcela nového moderního centra, jehož součástí bude rezidenční čtvrť s parky a spoustou zeleně, komerční zóna s obchody, restauracemi, kavárnami i nová místní infrastruktura. Aktuálně zvažujeme výstavbu zařízení pro děti, dětská hřiště, plochy pro volnočasové aktivity i odpočinková místa pro sousedská a přátelská setkávání,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo. Mělo by zde vzniknout také sportovní centrum a nová cyklostezka 

YIT hodlá v oblasti vybudovat postupně v několika etapách na 900 bytových jednotek, na které má již vydané územní rozhodnutí. „Tento projekt pro nás představuje významný milník znamenající posun od výstavby menších až středně velkých bytových domů k rozvoji územních celků. Navazujeme tak na zkušenosti naší mateřské finské společnosti, která má bohaté know-how s podobnými rozsáhlými projekty area developmentu ve Finsku. Naším cílem a snem je postavit tzv. město ve městě, které bude moci žít svým vlastním životem. Kde lidé najdou nejen útulný domov, ale také příjemné prostředí plné zeleně, všechny potřebné obchody a služby v dosahu i mnoho příležitostí k zábavě a ke sportu,“ dodává Vladimír Dvořák.

Výstavba by měla začít ještě letos
Nová podoba rezidenční části bude vznikat v několika rovinách. Kromě běžných bytových domů zde vyrostou výškové domy i nízkopodlažní viladomy, všechny v energeticky úsporném standardu. Výstavba prvních by přitom mohla začít brzy. „Zahájení první etapy se 140 bytovými jednotkami plánujeme ještě v letošním roce. Její dokončení pak v průběhu roku 2017. Další etapy budou brzy navazovat. V horizontu pěti až osmi let postupně vyroste celá nová čtvrť. Chceme ovšem, aby obyvatelé první etapy již od začátku bydleli v příjemném prostředí, proto současně s výstavbou bude probíhat kultivace prostředí i výsadba zeleně,“ říká Vladimír Dvořák. Projekt se nachází v dobře dopravně dostupné lokalitě. Přímo u něj se je zastávka tramvaje, kterou YIT zrenovuje, a do stanic metra Kolbenova a Hloubětín to budou mít obyvatelé jen pár minut chůze.
tisková zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Parcela se nachází na místě zaniklé prvorepublikové kolonie nazvané Čína. Svépomocné stavby, původně vznikající z vyřazených železničních vagonů, sloužily jako nouzové bydlení pro chudé. Později se v lokalitě nacházela zahrádkářská kolonie. Stavitel nových bytů YIT Stavo koupil pozemek na pomezí pražských Vysočan a Hloubětína od developerské firmy Imos development. 
(zdroj: E15.cz)


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz