Zachraňme mosteckou knihovnu

Zachraňme mosteckou knihovnu

Moskevská 12, 434 01 Most

(7. 2. 2020) Kvůli záchraně mostecké knihovny vznikla občanská iniciativa

   
 
 
 
 

Zachraňme mosteckou knihovnu

(ČTK) - Kvůli záchraně budovy Městské knihovny v Mostě vznikla nepolitická občanská iniciativa Zachraňme mosteckou knihovnu. Chce zabránit přesunu knihovny do budovy Repre v centru. Vedení Mostu chce knihovnu přestěhovat, protože její nynější sídlo je ve špatném technickém stavu. Neví ale, co s objektem dál. Iniciativa plán na přestěhování kritizuje, objekt by se podle ní měl opravit. Na duben chystá iniciativa demonstraci, řekl ČTK opoziční zastupitel Adam Komenda (Piráti).

Jedna demonstrace už se konala loni v listopadu. Ještě před založením iniciativy vznikla kvůli budově knihovny i petice, do nynějška ji podepsalo přes 2000 lidí.

"Sběr pokračuje v mostecké knihovně, na magistrátu, v mosteckém Next gyrosu, a ve více než 20 mosteckých restauracích a kavárnách," uvedl Komenda. Petici dobrovolníci zatím neodevzdali vedení města.

"Byla přečtena na zastupitelstvu i s uvedením průběžného počtu podpisů. Vedení města bohužel reagovalo velmi negativně a dialog se s nimi nepodařilo navázat,"
řekl Komenda s tím, že ve sběru podpisů budou iniciátoři pokračovat, dokud se plán na přestěhování knihovny nezastaví.

Vedení Mostu tvrdí, že rekonstrukce budovy by byla moc drahá. Mostečtí se bojí, že budova po přestěhování knihovny zchátrá.

Budova nynější mostecké knihovny se pro veřejnost otevřela v roce 1985, pyšní se mimo jiné nejdelším lustrem v evropských knihovnách. Dvojitá šroubovice ze skleněných trubic se vine nad knižními policemi po celé délce budovy. Dílo uměleckého skláře Vladimíra Procházky koresponduje s velikostí otevřených prostor, které se tehdy stavěly.

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu knihovny byl František Kameník z mosteckého ateliéru Krajského projektového ústavu
Na stránkách mostknihovna.cz najdete nejen argumentaci k textu petice, ale i aktuální informace a články.
Oficiální stránky: www.knihovnamost.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

9. 2. 2020 00:25:54. Re: Zachraňme mosteckou knihovnu. Jitka

 
 
 
 

9. 2. 2020 00:25:54. Re: Zachraňme mosteckou knihovnu. Jitka

  Je to podivný trend, místo opravování budov stavět nové a se starými si pak nevědět rady.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz