Zahálka – objekt G

Zahálka – objekt G

(19. 7. 2022) under-construction architects

   
 
 
 
 

Zahálka – objekt G

Na základě úspěchu ve vyzvané soutěži jsme navrhli objekt první etapy bytového komplexu Zahálka. Druhý dům pochází od slovinského ateliéru Bevk Perović arhitekti, kteří jsou také autory urbanistického řešení. Společnou podnož tvoří garáže, které jsou na povrchu doplněny a propojeny zahradními úpravami od ateliéru Flera.

Vznikl tak zajímavý architektonický dialog dvou autorských týmů. Každý z domů má svůj jasný rukopis, přesto hovoří podobným architektonickým jazykem. Vzájemně se příjemně doplňují. Jsou vůči sobě kvůli výhledům a lepšímu prosvětlení natočeny, mají rozdílnou výšku, barevnost i materiály, působí spolu ale harmonicky.

Vzhledem k atraktivní lokalitě pražských Modřan v blízkosti Vltavy, parků, golfového hřiště, cyklistických a in-line stezek jsme naši čtrnáctipatrovou věž zahalili do pláště průběžných balkónů. Každý pokoj všech 131 bytů díky tomu disponuje přímým výstupem na venkovní průběžný balkón s krásnými výhledy do přírody. Zároveň využíváme optického zvětšení vnitřních pokojů a rozšíření obytné plochy s maximálním kontaktem s exteriérem.

Balkóny doplňujeme vkládáním multifunkčních boxů, jejichž sešikmení vychází ze snahy o umožnění co největšího proslunění bytů. Boxy mimo to vytváří soukromí pro jednotlivé byty a v neposlední řadě zajišťují prostor pro uložení venkovního nábytku, jízdních kol a dalšího sportovního vybavení. Představovali jsme si využití balkónů i jako dětského pískoviště nebo venkovní sauny, nicméně to je již na každém majiteli.

Důraz jsme kladli na co nejjednodušší údržbu, kvalitní provedení, velkorysé vstupní prostory, funkční nadčasovost a promyšlené dispozice. Na dotažené venkovní prostředí a pocit domova již při příchodu do domu, ne až za vstupními dveřmi bytů.

Věříme, že se zde všem obyvatelům Zahálky bude krásně nejen zahálet.

Autorská zpráva, redakční úpravy

Foto: Vladimír Vašut, BoysPlayNice

Autor: under-construction architects – Ing. arch. Erika Vašutová, Ing. arch. Vladimír Vašut
Spolupráce: MgA. Viktor Vlach, MgA. Tereza Vojtěšková, Ing. arch. Anna Marie Černá, Laura Lopez Gabaldon, Laura Adamson, Audrey Requillart
Adresa: Mezi Vodami 35, 143 00 Praha 12 - Modřany
Projekt: 2017–2018
Realizace: 2019–2021
Počet bytů: 131
Počet nadzemních podlaží: 14
Hrubá podlažní plocha: 10 100 m         

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

19. 7. 2022 17:30:19. Re: Zahálka – objekt G. lukas blazek

20. 11. 2023 08:55:15. POTŘEBUJETE URGENTNÍ PŮJČKU?. Svitlana

 
 
 
 

19. 7. 2022 17:30:19. Re: Zahálka – objekt G. lukas blazek

  krásný, zdar

20. 11. 2023 08:55:15. POTŘEBUJETE URGENTNÍ PŮJČKU?. Svitlana

  POTŘEBUJETE URGENTNÍ PŮJČKU?
Dobrý den, jste v tíživé finanční situaci? Potřebujete urgentně peníze na realizaci svých projektů? kolik potřebujete? Chcete jej obdržet do 24 hodin? Nabídka půjčky začíná od 20 000 Kč do 60 000 000 Kč s úrokovou sazbou 2 %. Splácení úvěru začíná od (1 - 30 let) - (12 - 360 měsíců). Pokud potřebujete bezpečnou nouzovou půjčku bez problémů, kontaktujte mě rychle prostřednictvím e-mailu:orossv041@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz