Zahálka – objekt G

Zahálka – objekt G

(19. 7. 2022) under-construction architects

   
 
 
 
 

Zahálka – objekt G

Na základě úspěchu ve vyzvané soutěži jsme navrhli objekt první etapy bytového komplexu Zahálka. Druhý dům pochází od slovinského ateliéru Bevk Perović arhitekti, kteří jsou také autory urbanistického řešení. Společnou podnož tvoří garáže, které jsou na povrchu doplněny a propojeny zahradními úpravami od ateliéru Flera.

Vznikl tak zajímavý architektonický dialog dvou autorských týmů. Každý z domů má svůj jasný rukopis, přesto hovoří podobným architektonickým jazykem. Vzájemně se příjemně doplňují. Jsou vůči sobě kvůli výhledům a lepšímu prosvětlení natočeny, mají rozdílnou výšku, barevnost i materiály, působí spolu ale harmonicky.

Vzhledem k atraktivní lokalitě pražských Modřan v blízkosti Vltavy, parků, golfového hřiště, cyklistických a in-line stezek jsme naši čtrnáctipatrovou věž zahalili do pláště průběžných balkónů. Každý pokoj všech 131 bytů díky tomu disponuje přímým výstupem na venkovní průběžný balkón s krásnými výhledy do přírody. Zároveň využíváme optického zvětšení vnitřních pokojů a rozšíření obytné plochy s maximálním kontaktem s exteriérem.

Balkóny doplňujeme vkládáním multifunkčních boxů, jejichž sešikmení vychází ze snahy o umožnění co největšího proslunění bytů. Boxy mimo to vytváří soukromí pro jednotlivé byty a v neposlední řadě zajišťují prostor pro uložení venkovního nábytku, jízdních kol a dalšího sportovního vybavení. Představovali jsme si využití balkónů i jako dětského pískoviště nebo venkovní sauny, nicméně to je již na každém majiteli.

Důraz jsme kladli na co nejjednodušší údržbu, kvalitní provedení, velkorysé vstupní prostory, funkční nadčasovost a promyšlené dispozice. Na dotažené venkovní prostředí a pocit domova již při příchodu do domu, ne až za vstupními dveřmi bytů.

Věříme, že se zde všem obyvatelům Zahálky bude krásně nejen zahálet.

Autorská zpráva, redakční úpravy

Foto: Vladimír Vašut, BoysPlayNice

Autor: under-construction architects – Ing. arch. Erika Vašutová, Ing. arch. Vladimír Vašut
Spolupráce: MgA. Viktor Vlach, MgA. Tereza Vojtěšková, Ing. arch. Anna Marie Černá, Laura Lopez Gabaldon, Laura Adamson, Audrey Requillart
Adresa: Mezi Vodami 35, 143 00 Praha 12 - Modřany
Projekt: 2017–2018
Realizace: 2019–2021
Počet bytů: 131
Počet nadzemních podlaží: 14
Hrubá podlažní plocha: 10 100 m         

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

19. 7. 2022 17:30:19. Re: Zahálka – objekt G. lukas blazek

 
 
 
 

19. 7. 2022 17:30:19. Re: Zahálka – objekt G. lukas blazek

  krásný, zdar

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz