Zahrady se hřbitovem u kaple svatého Václava v Praze-Suchdole

Zahrady se hřbitovem u kaple svatého Václava v Praze-Suchdole

(11. 7. 2023) Studio OBJEKTOR

   
 
 
 
 

Zahrady se hřbitovem u kaple svatého Václava v Praze-Suchdole

Vítězný soutěžní návrh nového hřbitova se odvíjí od stávajících kvalit území – korun vzrostlých stromů, horizontů polního lánu, ohradní zdi, kaple sv. Václava a hlavní osy stezky s alejí pokračující k výhledu z Kozích hřbetů. Definujeme areál pomocí struktur, principů a materiálů. Rozdělení území pomocí systémové mřížky hřbitovních zdí a cest umožňuje snazší přizpůsobování růstu hřbitova aktuálním kapacitním požadavkům při zachování konceptu celku. Stávající krajinu regulujeme a necháváme jí prostor pro přirozený vývoj v čase. U vstupu vzniká novostavba zázemí správce hřbitova s veřejným WC a parkováním. Kapli sv. Václava otevíráme všem příchozím jako úkryt před okolním světem. Lesní porost za kaplí vyhrazujeme pro alternativní způsoby pohřbívání a rozptyl na loučce.

Horizontalita, destigmatizace hřbitovního místa, zrušení klasické hřbitovní zdi, průhledy, plynulé napojení areálu hřbitova do volné krajiny – to jsou hlavní témata nově vzniklého veřejného prostoru.  
Součástí návrhu je vytvoření grafického manuálu náhrobních desek a orientačního systému.

Autorská zpráva

Foto: PKučera Photography

Ateliér: Studio OBJEKTOR
Studie: 2016
Projekt pro stavební povolení: 2019
Realizace: 2022
Spolupráce: Martin Rosa
Krajinářské řešení: KONTINUAL
Vizuální identita: Jan Stuchlík

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

26. 8. 2023 04:33:47. Ahoj všichni. Veronika Jiříková

 
 
 
 

26. 8. 2023 04:33:47. Ahoj všichni. Veronika Jiříková

  Ahoj všichni. Poskytuji vám finanční prostředky, které jim mohou pomoci uskutečnit jejich sny a ukončit jejich utrpení. Tento fond také dávám k dispozici každému, kdo hledá investice pro realizaci svých podnikatelských projektů a další. Poskytuji půjčky na pomoc lidem, podnikům, které potřebují aktualizovat svou finanční situaci.
E-mailová adresa: Veronikajirikova10@gmail.com
Whatsapp...+420704207735

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz